''Cieszę się, że nadszedł ten czas'' - Tomasz Foszmańczyk trenerem Niebieskiego narybku!

Treningi grup naborowych rozpoczną się już 3 sierpnia, tymczasem w ich sztabie szkoleniowym, jak co roku, nastąpiło kilka zmian i przetasowań. Z naszą Akademią pożegnał się Krzysztof Hałgas (o czym pisaliśmy tutaj), z drugiej strony zyskaliśmy nowego trenera w osobie zawodnika pierwszej drużyny Ruchu, Tomasza Foszmańczyka, który zajmie się rozwojem piłkarskim naszych drużyn U10 (rocznik 2011) oraz U5 (rocznik 2016).

Przeczytajcie jak zrodził się pomysł na nową rolę kapitana "Niebieskich", kiedy znalazł czas na zrobienie licencji trenerskiej UEFA B, a także jak pogodzi obowiązki piłkarza oraz trenera!

Skąd pomysł na Tomasza Foszmańczyka - trenera?

Kilka miesięcy temu spotkałem się z prezesem na Kresach i jakoś tak temat sam się zawiązał. Pomyśleliśmy, że fajnie by było coś takiego wdrożyć. Miałem to w swoich planach, może nie aż w tak bliskiej perspektywie, ale w przyszłości na pewno. Cieszę się, że teraz nadszedł ten czas. Przede mną kilka lat, podczas których będę mógł się wdrożyć w pracę z dziećmi. I zobaczymy czy się do tego nadaję, i czy dzieciaki będą zadowolone, a przede wszystkim czy będą robiły progres. Zobaczymy.

Licencja trenerska UEFA B - kiedy w tak bujnej karierze piłkarskiej znalazł się czas na jej zrobienie?

Akurat tak się złożyło, że grając w Koronie Kielce Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej znajdował się na terenie tych samych obiektów, gdzie siedziba klubu, więc sporą grupą zapisaliśmy się na kurs i chodziliśmy wspólnie. Wykorzystałem dobry moment, bo byłem na miejscu, nie musiałem nigdzie jeździć i tam zrobiłem wszystkie potrzebne kursy.

Szykuje się debiut trenerski. Jakie emocje temu towarzyszą?

Do tej pory uczestniczyłem w treningach jedynie gościnnie, ale obaw nie mam. Mam natomiast świadomość, że trzeba będzie wszystko dobrze logistycznie i merytorycznie poukładać i tutaj liczę na wsparcie trenerów z całej Akademii. Mam nadzieję, że pomogą mi się szybko wdrożyć, natomiast na tą chwilę chcę bazować na ich wiedzy i doświadczeniu. Mam nadzieję, że złapiemy więź zarówno z dzieciakami, jak i rodzicami, bo przecież w najmłodszej grupie, którą poprowadzę zajęcia odbywają się również z rodzicami.

Jak będzie wyglądało połączenie obowiązków zawodnika i trenera?

Wszystko będzie ułożone tak, żeby jak najlepiej skupić się na swoich zadaniach - zarówno jako piłkarz, jak i trener. Same treningi w Akademii będą odbywać się w dni które najmniej będą kolidowały z zajęciami pierwszej drużyny. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie w którymś z tych miejsc nie daję z siebie 100%.

Harmonogram treningów dzieci z roczników 2011-2016 znajduje się TUTAJ

Zapraszamy wraz z UKS-em Ruch Chorzów! 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności