U12: ''Brakowało nam atutów'' - wracamy bez punktów z Katowic

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

BKS SPARTA KATOWICE - Ruch Chorzów 1:0

Trener Sławomir Podlas: Przegraliśmy mecz, w którym niestety zaprezentowaliśmy się bardzo słabo. Dziś nie mieliśmy żadnych atutów. Szwankowała przede wszystkim celność podań, bez których nie potrafiliśmy tworzyć sobie akcji pod bramką przeciwnika. Zagraliśmy mało agresywnie, a momentami całkowicie bez walki obserwowaliśmy jak swobodnie przeciwnik rozgrywa piłkę. Mam nadzieję, że za tydzień na własnym boisku wrócimy do tego co potrafimy grać i co najważniejsze, zagramy z ogromną wolą walki.

Poprawiono: niedziela, 17, październik 2021 17:43

Odsłony: 67

Czytaj więcej: U12: ''Brakowało nam atutów'' - wracamy bez punktów z Katowic

U12: ''znamy swoją wartość'' - przegrywamy mecz z Jastrzębiem

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

RUCH CHORZÓW - Jastrząb Bielszowice 0:3

Trener Sławomir Podlas: Przegraliśmy, a to my byliśmy drużyną, która piłkarsko wyglądała znacznie lepiej. Często ostatnio przychodzi nam gra z zespołami, które całą drużyną bronią dostępu do własnej bramki. Nie potrafiliśmy tak dzisiaj rozgrywać piłki, by skutecznie kończyć akcje. Graliśmy zbyt wąsko, głównie środkiem, co przy tak grającym przeciwniku nie pozwoliło nam zdobyć gola. Jastrząb wyłącznie długimi podaniami do szybkiego napastnika stwarzał sobie sytuacje. Trudno, musimy się dzisiaj pogodzić z porażką, ale na pewno ona nas nie załamuje. Głowy mamy w górze, bo wiemy na co nas stać i znamy swoją wartość. Spokojnie trenując czekamy na kolejne spotkanie.

Poprawiono: sobota, 09, październik 2021 15:56

Odsłony: 82

Czytaj więcej: U12: ''znamy swoją wartość'' - przegrywamy mecz z Jastrzębiem

U12: ''Byliśmy cierpliwi'' - Zasłużona wygrana młodzików młodszych

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

RUCH CHORZÓW - MKS Siemianowiczanka 3:0

Trener Sławomir Podlas: Oj długo i cierpliwie dziś musieliśmy czekać na pierwszą bramkę. Mecz od początku pod nasze dyktando. Dobrze wznawialiśmy grę, nieźle rozgrywaliśmy piłkę w środku pola, ale brakowało do 40 minuty skuteczności i agresywnej gry na piłkę pod bramką rywali. Przeciwnik zmuszony do obrony dużą ilością zawodników, zagęszczał swoje przedpole, czym skutecznie utrudniał nam finalizację naszych akcji. Worek z bramkami rozwiązał się we wcześniej wspomnianej 40 minucie, kiedy to pierwszą bramkę zdobył Dominik Gerus, a swój dublet ustrzelił Oliwier Janoszka. Oby jutro tata poszedł w ślady syna i w meczu na szczycie, także zdobył przynajmniej dwie bramki ;).

Poprawiono: sobota, 02, październik 2021 19:25

Odsłony: 171

Czytaj więcej: U12: ''Byliśmy cierpliwi'' - Zasłużona wygrana młodzików młodszych

U12: ''Oby to było dobre doświadczenie na przyszłość'' - młodzicy młodsi przegrywają z Szopienicami

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

UKS SZOPIENICE - RUCH CHORZÓW 2:1

Trener Sławomir Podlas: Po efektownym czwartkowym zwycięstwie z liderem, dziś graliśmy z ostatnią drużyną naszej grupy. Niestety nie poradziliśmy sobie, ale nie z przeciwnikiem, tylko ze specyficznym boiskiem rywala. Krótkie, nie za szerokie sprzyjało drużynie gospodarzy. My chcąc grać to czego się na co dzień uczymy, czyli tworzenia akcji poprzez wielopodaniowe rozgrywanie piłki, przy tak małym boisku, gdzie niestety grając zbyt wąsko i środkiem boiska, naraziliśmy się na stratę piłki. Wprawdzie to my pierwsi wyszliśmy na prowadzenie, ale to UKS Szopienice zdobył dzisiaj trzy punkty. Porażka na pewno boli, ale oby to w efekcie końcowym było dobre doświadczenie na przyszłość, jak należy grać na nieco mniejszym boisku. Ważne również jest to byśmy wyciągnęli wnioski, podnieśli głowy do góry i w najbliższą sobotę rozegrali znów, jak nam przystało bardzo dobre zawody.

U12: ,,Wynik jest pokaźny, ale z przebiegu meczu jestem mniej zadowolony'' - Trener Podlas po wygranej z Jednością

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

RUCH CHORZÓW - UKS JEDNOŚC SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE 6:0

Trener Sławomir Podlas: Zdobyliśmy dzisiaj komplet punktów strzelając przeciwnikowu aż 6 bramek, ale z przebiegu spotkania i z gry chłopców jestem dzisiaj mniej zadowolony. Nasze poczynania, szczególnie w pierwszej połowie, były bardzo chaotyczne, podania niecelne, wszystkie akcje staraliśmy się rozgrywać środkiem boiska, gdzie było zbyt ciasno, a brak precyzji w tym co robiliśmy powodował, nasza gra była nieporadna. Nie takie założenia przyjęliśmy sobie przed meczem i nie tak to miało wszystko wyglądać. Przeciwnik na całe szczęście nie postawił nam wysokich wymagań i dochodząc do sytuacji bramkowych mogliśmy kilkukrotnie zamienić je na gole. Pomimo wszystko nie mogę odmówić chłopakom ogromnej woli walki, i chęci zwycięstwa oraz dążenia do zdobywania kolejnych bramek. To cieszyło oko i z tego jestem zadowolony. Mam nadzieję, że w następnym meczu z bardzo trudnym przeciwnikiem w najbliższy czwartek, pokażemy fajną, zdyscyplinowaną grę i uda nam się zgarnąć kolejne trzy punkty

U12: ,,Nadal ciężko i systematycznie pracujemy'' - Wracamy bez punktów w starciu z Wawlem

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

GKS WAWEL WIREK - RUCH CHORZÓW 6:2

Trener Sławomir Podlas: Po efektownym zwycięstwie w sobotę, dziś niestety doznaliśmy wysokiej porażki. Nie mniej jednak, może paradoksalnie, ale ja osobiście jestem zadowolony z tego co chłopcy pokazali na boisku. Przede wszystkim przez całe 60 minut chcieliśmy grać w piłkę. Każde rozpoczęcie gry przez bramkarza to podanie do obrońców, którzy pod presją przeciwnika dobrze radzili sobie z otwarciem gry. Dobrze także funkcjonowała nasza gra w środku pola, natomiast brakowało trochę ,,zimnej krwi'' i odrobiny szczęścia pod bramką przeciwnika, by skutecznie kończyć nasze akcje. Rywale zaprezentowali kompletnie inny styl gry od naszego. Ich skuteczną bronią były długie podania, z pominięciem linii obrony i pomocy, gdzie napastnicy wielokrotnie podejmowali pojedynki biegowe z naszymi obrońcami. Tak, jak zaznaczyłem na początku relacji, jestem zadowolony z gry chłopców. Piłkarsko wielokrotnie na pewno byliśmy lepsi. Niemniej jednak 3 punkty zostały u gospodarzy. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i walkę. Pamiętając, że uczymy się grać w piłkę, nie spuszczamy głowy w dół, tylko nadal ciężko i systematycznie pracujemy na każdym treningu i w meczu, by osiągać sukcesy u być bardzo dobrymi piłkarzami.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności