U12: ''Szkoleniowo był to dobry sezon'' - podsumowanie trenera Sławomira Podlasa

Młodzicy młodsi pod wodzą trenera Sławomira Podlasa zakończyli rozgrywki ligowe na 7 miejscu. Pomimo walki w każdym z meczów chłopcom udało się zgromadzić tylko dwa punkty. Nasi piłkarze zdobyli w siedmiu spotkaniach 9 bramek, tracąc przy tym 18.

Trener Sławomir Podlas: Za nami trudny, a przede wszystkim dziwny sezon. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną mieliśmy utrudnione warunki prowadzenia zajęć szkoleniowych, a przede wszystkim reorganizacji uległy rozgrywki ligowe. Na 7 meczów, które mieliśmy możliwość na całe szczęście rozegrać, aż 6 przyszło nam grać na wyjeździe

U12: ''Brakowało już sił'' - bez punktów w Katowicach

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

GKS GIEKSA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 4:0

Trener Sławomir Podlas: Przegraliśmy mecz, ale pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony. Dziś grając z liderem naszych rozgrywek, wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne zadanie. W pierwszej połowie, która była bardzo fajnymi widowiskiem, toczyliśmy wyrównany mecz pełen walki i emocji. Mieliśmy swoje dwie dobre sytuacje, z których mogły paść dla nas gole, ale zabrakło niestety odrobiny szczęścia, bo piłka po strzałach minimalnie mijała bramkę. Gospodarze tak naprawdę nie mieli w tym czasie żadnej czystej, klarownej sytuacji, bo wszystko zatrzymywało się na dobrze grających naszych obrońcach i bramkarzu. Tak więc do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Początek drugiej polowy to nadal wyrównany, mecz, gdzie nikt nie miał zdecydowanej przewagi. Dopiero w ostatnich 15 minutach, gdzie na pewno brakowało już chłopcom sił, do głosu doszedł GKS, który swą przewagę w tej części gry udokumentował bramkami. Nie mniej jednak, pomimo porażki, jestem zadowolony z tego co pokazali chłopcy na boisku, gdzie oprócz ambitnej gry, widzieliśmy też ogromna wolę walki i niezłą grę. Dziękuję im bardzo, jak również rodzicom za pomoc przy organizacji wszystkich meczów wyjazdowych.

Poprawiono: sobota, 05, czerwiec 2021 11:28

Odsłony: 115

U12: ''Byliśmy chyba zbyt pewni zwycięstwa'' - zadecydowały gole w końcówce

UKS SZOPIENICE - RUCH CHORZÓW 3:1

Trener Sławomir Podlas: Pierwsza połowa naprawdę bardzo słaba, bezbarwna, bez woli walki z naszej strony. Po ostatnich meczach, gdzie graliśmy naprawdę bardzo dobrze, spodziewałem się, że dzisiaj będzie to kolejne fajne spotkanie w naszym wykonaniu. Po przerwie i rozmowie z zawodnikami drużyna wyszła na boisko już inaczej nastawiona do gry, co było widać od pierwszej minuty. Dzięki temu, już pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, właśnie dzięki agresywnej grze i wysokiemu pressingowi, zdobyliśmy bramkę. Jak już mecz się dobrze układał i wydawało się, że mamy go pod kontrolą, to niestety nastąpiła końcówka, w której byliśmy chyba zbyt pewni swego zwycięstwa i zdekoncentrowani. Przytrafiły nam się trzy nieszczęśliwe bramki i zeszliśmy jako drużyna pokonana.

U12: ''Zasłużyliśmy na trzy punkty'' - remis w derbach Chorzowa

RUCH CHORZÓW - STADION ŚLĄSKI CHORZÓW 2:2

Trener Sławomir Podlas: Dziś przy bardzo brzydkiej deszczowej pogodzie obydwie drużyny stworzyły ciekawe i emocjonujące - do samego końca - widowisko. Z przebiegu gry to my stworzyliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych i do przerwy po stałym fragmencie gry, z rzutu rożnego strzeliliśmy bramkę. Cala pierwsza polowa to wyrównana zacięta walka o każdą piłkę i wiele sytuacji podbramkowych. Druga połowa to w większości nasza dominacja na boisku, kiedy to strzeliliśmy drugiego gola oraz mieliśmy jeszcze dwie 100% sytuacje, których niestety nie wykorzystaliśmy. A jak to mówi stare sportowe przysłowie, takie sytuacje lubią się mścić i tak niestety też się stało. W samej końcówce w ciągu 2 minut straciliśmy dwie bramki i niestety pomimo tego, iż zasłużyliśmy dzisiaj na 3 punkty, to inkasujemy tylko jeden. Niemniej jednak z samej gry, postawy i walki chłopców na boisku jestem bardzo zadowolony.

Poprawiono: niedziela, 30, maj 2021 06:40

Odsłony: 156

U12: ''Obydwie drużyny pokazały determinację'' - Unia lepsza o jedną bramkę

LKS UNIA KOSZTOWY - RUCH CHORZÓW 1:0

Trener Sławomir Podlas: Jadąc na mecz z Unią Kosztowy wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudny mecz. Od początku spotkania oglądaliśmy bardzo zażartą walkę o każdą piłkę, o każdy centymetr boiska. Obydwie drużyny pokazały ogromną determinację i wolę walki o zwycięstwo. W pierwszych 15 minutach nieznaczna przewaga należała do gospodarzy, ale po tym czasie, gdzie ambitnie broniliśmy się przed atakami, pomalutku, spokojnie opanowaliśmy grę. Od tego momentu to my przeważaliśmy w grze. Tworzyliśmy wiele fajnych, składnych akcji i tak naprawdę do przerwy powinniśmy prowadzić już jedną bramką.

U12: Podział punktów w derbach Chorzowa

JÓZEFKA CHORZÓW - RUCH CHORZÓW 3:3

Trener Sławomir Podlas: Dziś przy pięknej pogodzie, zobaczyliśmy dobry, fajny mecz. W pierwszej połowie to my całkowicie dominowaliśmy na boisku, tworząc składne, ciekawe sytuacje. Szybko bo już w 7 minucie objęliśmy prowadzenie, co było wlaśnie wyrazem naszej przewagi. Wprawdzie przeciwnik już po kilku minutach doprowadził do remisu, ale my znów szybko odpowiedzieliśmy dwoma skutecznymi strzałami i do przerwy prowadziliśmy zasłużenie 1:3. Pierwsza polowa była naprawdę bardzo ciekawa i emocjonującą. Gospodarze pomimo naszej przewagi w grze, tez stwarzali sobie swoje sytuacje, ale na straży mieliśmy dobrze dysponowanego bramkarza. Druga polowa stała się bardziej wyrównana, a momentami musieliśmy się ciężko bronić przed atakami Józefki. Zaczęliśmy grać nieco chaotycznie, nerwowo i niedokładnie. Chociaż mieliśmy jeszcze jedną 100% sytuację, której niestety nie udało się wykorzystać, to nasz przeciwnik, który w tej połowie wyglądał znacznie lepiej, dla odmiany kończył swoje akcje skuteczniej od nas. Myślę, że z przebiegu całego spotkania, chociaż mogliśmy się pokusić o zwycięstwo, to remis jest sprawiedliwym wynikiem, bo jedna jak i druga drużyna dziś pokazały się z dobrej strony. Dziękuję swoim chłopakom za ambitną i dobrą - szczególnie w pierwszej połowie - grę i już z niecierpliwością czekamy na nasz kolejny mecz mistrzowski, ponownie na wyjeździe, z Unią Kosztowy.

Poprawiono: poniedziałek, 10, maj 2021 06:12