Mateusz Winciersz zawodnikiem Piasta Gliwice!

Mateusz Winciersz - jeszcze kilka lata temu zawodnik UKS-u Ruch Chorzów, następnie naszej Akademii, gdzie w 2017 roku zdobył z drużyną juniorów młodszych wicemistrzostwo Polski. Jeszcze kilka dni temu obecny na zajęciach AdleRków jako przedstawiciel I drużyny Ruchu, a dziś zawodnik Piasta Gliwice!

20-letni "Wini" przeszedł do ekstraklasowego zespołu na zasadzie transferu definitywnego.  

Decyzja na pewno nie należała do łatwych. Z jednej strony jestem podekscytowany i bardzo zmotywowany do ciężkiej pracy, z drugiej był smutek, bo w tym miejscu jestem od urodzenia. Na dzisiejszym pożegnaniu nie udało się ukryć łez. To świadczy, jak bardzo dobrze się tutaj czułem. Wiele się nauczyłem, zarówno na boisku jak i poza. Trzymam kciuki, by „Niebiescy” zrealizowali cel założony przed sezonem, a następnie wrócili tam gdzie jest ich miejsce. Dziękuję bardzo wszystkim moim trenerom z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów, UKS Ruch Chorzów i TS AKS Chorzów, którzy pomagali mi na każdym etapie dorastania. Dziękuję także pracownikom Ruchu i kibicom. Do zobaczenia! – powiedział na pożegnanie Mateusz Winciersz.

Mateusz urodził się 5 października 2000 roku w Chorzowie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w TS AKS Chorzów, a następnie w UKS Ruch Chorzów. W 2016 r. trafił na Cichą, a rok później zdobył z „Niebieskimi” wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. Jesienią 2018 r. został włączony do kadry pierwszego zespołu. Debiut zanotował w sierpniu 2019 w pucharowym meczu ze Skrą Częstochowa. Łącznie rozegrał w barwach Ruchu 44 spotkania (36 w lidze i 8 w Pucharze Polski), w których strzelił 7 bramek.

Mateuszowi serdecznie życzymy powodzenia na dalszej piłkarskiej drodze i rychłego debiutu w Ekstraklasie!

Źródło: ruchchorzow.com.pl

Foto: własne, Piast Gliwice

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności