Tak nam minął rok 2020!

Rozpoczęliśmy Nowy Rok 2021 żegnając stary, który na pewno był inny, aniżeli spodziewaliśmy się na jego początku.

Nie oznacza to jednak, że był on zły! Stulecie naszego Klubu, masa pozytywnych wieści z Cichej 6 i pomimo wielu przeszkód związanych z pandemią oraz wprowadzanymi obostrzeniami w naszej Akademii również wydarzyło się sporo dobrego! 

Zapraszamy do wędrówki przez nasz rok 2020! 

ŁĄCZYMY SIŁY! NIEBIESKI 1% PODATKU!

Z początkiem stycznia ruszyła akcja "Niebieski 1%" podatku. Tym razem była ona jednak szczególna, albowiem dzięki połączeniu sił z Uczniowskim Klubem Sportowym Ruch Chorzów każdy, kto zdecydował się na przekazanie swojego 1% podatku wsparł zarówno naszą Akademię, jak i zaprzyjaźniony UKS!

Dzięki ubiegłorocznej akcji zebraliśmy blisko 80.000 złotych, a już na dniach ruszymy z kolejną jej odsłoną, podczas której będziemy mogli się pochwalić na co zostały przeznaczone zebrane wcześniej fundusze. 

Pamiętajcie, że dzięki Waszemu wsparciu możemy zdziałać wiele dobrego! A na dodatek to nic nie kosztuje!  "Niebieski 1 %" - KRS 0000346319.  

"WIELKI RUCH" DLA JUNIORÓW

Po raz kolejny wsparcia udzieliło nam Stowarzyszenie Kibiców "Wielki Ruch", które ufundowało naszym juniorom piękne komplety dresów wyjściowych, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Podopieczni trenera Mateusza Michalika docenili ten gest, a na ligowych boiskach spisali się znakomicie, albowiem jesienią awansowali do Ligi Makroregionalnej i już za dwa miesiące rozpoczną walkę o Centralną Ligę Juniorów! 

PRZYGOTOWANIA DO STARTU ROZGRYWEK

Druga połowa stycznia 2020 roku upłynęła na zwyczajowym przygotowaniu do nadchodzącej rundy wiosennej. Nasze zespoły wyjechały na zgrupowania do Rewala, Barcic oraz Jarocina, a zawodnicy otrzymywali powołania do Kadr Śląska oraz Polski, przy czym kolejni nasi juniorzy otrzymywali szansę pokazania się w I drużynie Ruchu.
W lutym, wraz z UKS-em Ruch Chorzów, zorganizowane zostały coroczne turnieje halowe im. Gerarda Cieślika, Jerzego Wyrobka oraz Stanisława Penara. 

PANDEMIA, FACEBOOK'OWE AKCJE, #ZOSTAŃWDOMU

Kiedy drużyna CLJ-U17 rozegrała z początkiem marca swój pierwszy mecz ligowy chyba nikt z nas nie spodziewał się, że będzie to jedyne spotkanie w rundzie wiosennej. 

12 marca, z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia spowodowane rozprzestrzeniającym się COVID-19 treningi i rozgrywki wszystkich drużyn zostały zawieszone, a następnie odwołane. 

I tak przez resztę miesiąca oraz cały kwiecień nasi zawodnicy nie mogli cieszyć się treningami na zielonej murawie w gronie kolegów z zespołu.

Ten niełatwy czas wykorzystaliśmy na organizację facebook'owych konkursów plastycznych, wspólne tworzenie kartki Wielkanocnej czy też montaż filmików z kadrów przesyłanych przez naszych młodych piłkarzy, którzy zgodnie z planami indywidualnymi trenowali w swoich domach propagując narodową akcję #zostańwdomu.

Z oczywistych powodów nie mogły się również odbyć zwyczajowe nabory do klas sportowych spod znaku "Niebieskiej" eRki. Nie przeszkodziło nam to jednak w zorganizowaniu pierwszego ich etapu w formie elektronicznej, by w późniejszym czasie przeprowadzić je sprawnie zgodnie z założeniami! 

Wartym podkreślenia jest fakt, że pomimo zawieszenia czynnych treningów na kilka długich tygodni rodzice naszych zawodników nie zaniechali opłacania składek członkowskich, wykazując się solidarnością i zrozumieniem dla zaistniałej sytuacji, za co dziękowaliśmy w tym artykule, a z tego miejsca dziękujemy raz jeszcze! 

STOPNIOWY POWRÓT DO ZAJĘĆ

Od momentu pojawienia się informacji o możliwości wznowienia treningów w formie tymczasowej usilnie pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić naszym zawodnikom komfort oraz bezpieczeństwo tych zajęć zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu. Spełniając wszystkie kryteria, tworząc stosowne regulaminy jako pierwsi w regionie, w dniu 5 maja, mogliśmy powrócić na zieloną murawę! I pomimo tego, iż zajęcia te były dobrowolne uczestniczył w nich niemal komplet zawodników! 

LATO PEŁNE OPTYMIZMU

Im bliżej lata, tym w naszych działaniach pojawiało się więcej normalności. Nie mogliśmy co prawda zorganizować z okazji Dnia Dziecka zwyczajowego festynu, ale nie zapomnieliśmy o naszych milusińskich, których odwiedzili na zajęciach piłkarze Ruchu wręczając im upominki. 

20 czerwca udało się nam również uświetnić 100-lecie Ruchu organizując z tej okazji Turniej Orlików, który doczekał się nawet swoich kulis! Film dostępny jest TUTAJ. 

W lipcu do treningów powróciły najstarsze z naszych drużyn, a my mając na uwadze ograniczone przez pandemię możliwości wyjazdów wakacyjnych dzieci postanowiliśmy rozpocząć miesiąc wcześniej coroczną akcję "Wakacje z Ruchem", w której tradycyjnie wspierało nas Stowarzyszenie "Kibice Razem - Ruch Chorzów". Krok ten okazał się strzałem w dziesiątkę, albowiem cieszyły się one rekordowym zainteresowaniem, a finał na płycie głównej boiska przy Cichej, ku naszej uciesze, mogła obejrzeć również licznie zgromadzona publiczność! Zobaczcie naszą relację!

W ostatnim tygodniu pierwszego miesiąca wakacji po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla dzieci "Niebieski Tydzień ExtRa"! 
Codzienne wycieczki pełne wrażeń, nowych doświadczeń i atrakcji, wspólne obiady, podwieczorki i, oczywiście, treningi sprawiły, że każdy z uczestników na pewno miło będzie wspominał ten czas, a idea "Niebieskiego Tygodnia" zagości na stałe w naszym kalendarzu.
Podsumowanie lipcowej akcji można znaleźć TUTAJ.

INTENSYWNY SIERPIEŃ

W drugim miesiącu wakacji nasz zawodnik Mateusz Lipp (2004), przeszedł do niemieckiego Schalke 04 zostając tym samym kolejnym z juniorów "Niebieskich" docenionym przez europejski klub!

Tymczasem do treningów powróciły wszystkie nasze drużyny rozgrywając szereg meczów kontrolnych oraz inaugurując rozgrywki w ośmiu ligach U11 do U19. 

Po raz pierwszy w sierpniu treningi rozpoczęły również grupy naborowe U5 - U10, a nowym szkoleniowcem "Niebieskich" Bajtli został kapitan I drużyny Ruchu, Tomasz Foszmańczyk, który jako licencjonowany trener UEFA B zajął się rozwojem piłkarskim naszych zawodników z kategorii U8 oraz U5. O tym wydarzeniu przeczytać można tutaj.

Zwieńczeniem wakacji było zorganizowane 30 sierpnia "Zakończenie lata", podczas którego pojawiły się  takie ilości rodzin z dziećmi, że nie jesteśmy w stanie tego zliczyć! 

Dmuchańce, bramka celnościowa, kilkanaście boisk, pomiar szybkości, wyrzutnia piłek, bańki mydlane, malowanie twarzy, kąciki plastyczne, strzelanie z łuku  a do tego na osłodę waty cukrowe, lody, pop-corn, lizaki, cukierki, a także zeszyty do szkoły, balony - wszystko to przeznaczone zostało dla każdego, kto w tym dniu pojawił się na Cichej 6 - zupełnie za darmo!

Na naszej stronie dostępna jest fotorelacja z tego wyjątkowego dnia organizowanego wspólnie z UKS-em Ruch Chorzów, "Kibice Razem - Ruch Chorzów" oraz Football-on!

PRZEŁOM W SZKOLENIU NIEBIESKIEGO NARYBKU

1 września dzieci i młodzież powróciły do szkół, a my po raz kolejny połączyliśmy siły z zaprzyjaźnionym UKS-em Ruch Chorzów  - tym razem w kwestii szkolenia dzieci w wieku od 4 do 10 lat powołując do życia grupę naborową "AdleRki"!
Od tego momentu zajęcia były już prowadzone pod jednym szyldem przez wykwalifikowaną kadrę trenerską obu szkółek! 

W trzech starszych rocznikach AdleRków zwiększona została liczba jednostek treningowych, a raz w tygodniu, wzorem lat wcześniejszych, odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe z Grupą Spartan. 
AdleRki zostały również zgłoszone do udziału w rozgrywkach siedmiu lig prowadzonych przez Podokręg Katowice. Wzięły w nich udział trzy drużyny orlików (2011 i młodsi) oraz  cztery zespoły żaków (2012 - 2013). Dodajmy, że najmłodsi mieli możliwość trenowania z rodzicami, a zajęcia te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Wprowadzone zostały też tzw. "grane weekendy", które mają na celu umożliwienie naszemu narybkowi rozgrywania sparingów wewnętrznych czy też meczów kontrolnych w trakcie wybranych dni weekendu.

ADLERKI NA RUDZKICH HALACH FOOTBALL-ON

Zwyczajowe listopadowe przejście z boiska na hale zostało w ubiegłym roku zachwiane przez kapryśną aurę. Nadzwyczajne sytuacje wymagają natychmiastowych działań i zaledwie w jeden dzień zorganizowaliśmy możliwość odbywania treningów przez AdleRki w komfortowych warunkach na rudzkich halach Football-on

Dzieci i młodzież ponownie przeszły na zdalne nauczanie szkolne, jednak wprowadzane obostrzenia nie dotknęły na szczęście czynnego uprawiania sportu i zarówno treningi, jak i rozgrywki ligowe - za wyjątkiem ligi żaków - mogły odbywać się zgodnie z planem. 

ZAKOŃCZENIE RUNDY JESIENNEJ 

Pomimo nasilającej się pandemii zaledwie kilka meczów zostało przesuniętych w czasie i ostatecznie udało się dograć rundę jesienną do końca. Nasi zawodnicy rozegrali w niej 132 spotkania, z których 74 zakończyło się ich zwycięstwem, 13 remisem, a 47 razy pełną pulę zgarniali rywale. 

We wszystkich spotkaniach ,,Niebiescy’’ zdobyli łącznie 629 bramek, natomiast rywale trafiali do naszej siatki w 389 przypadkach. Tak więc podczas meczów naszych drużyn padło w sumie 1018 goli! Pełne podsumowanie dostępne jest TUTAJ.

Z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej cieszyć mogli się wspomniani wyżej juniorzy U19 oraz zespół U14 prowadzony przez trenera Damiana Łukasika. Obie drużyny wywalczyły dodatkowo w październiku tytuły Mistrzów Śląska, odpowiednio w kategorii Szkół Podstawowych oraz Ponadpodstawowych!

WSPARCIE OD FAN CLUBU BLUE ENGLAND

Kolejne wsparcie finansowe napłynęło do nas od kibiców z wysp! Fan Club Blue England podarował naszej Akademii 5000 zł, dzięki czemu drużyny AdleRków zostały zaopatrzone w dodatkowe 30 piłek Adidas w rozmiarze 1 oraz 60 piłeczek treningowych.
Dodatkowo Niebieskie Bajtle występujące w Ligach Żaka (U8 i U9) oraz Orlików Młodszych (U10) otrzymały koszulki meczowe, których zakupiliśmy aż 72 sztuki! O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ

To jednak nie koniec pomocy od sympatyków Ruchu z Blue England! Jeszcze w grudniu na nasze konto wpłynęło 6000 zł, które za wskazaniem darczyńców zostało przeznaczone na zakup sprzętu treningowego dla juniorów. Najstarsza z naszych drużyn powraca do treningów już jutro i będzie mogła zobaczyć na co wydatkowaliśmy otrzymaną darowiznę, o czym niewątpliwie z największą przyjemnością poinformujemy już niebawem!  

PRAWIE ZWYCZAJNY GRUDZIEN  

Końcówka roku przyniosła pewne zawirowania z treningami zawodników z klas sportowych, którzy ze względu na regulacje rządowe nie mogli przemieszczać się bez opiekunów w godzinach od 8.00 do 16.00.  
Jednak i z tym poradziliśmy sobie znakomicie układając tak plan w godzinach popołudniowych i wieczornych, aby szkolenie "Niebieskiej" młodzieży mogło nadal odbywać się na wysokim poziomie!

Nie zapomnieliśmy również o Akcji Mikołajkowej! Starsi zawodnicy otrzymali podarunki podczas treningów, natomiast AdleRkom wraz z Grupą Spartan zorganizowaliśmy na chorzowskiej hali MORiS "Mikołajkowe gRranie". Liczni goście z I drużyny Ruchu nie tylko uczestniczyli w tych zajęciach, ale wręczyli wraz z Mikołajem naszym milusińskim upominki. Obszerna fotogaleria z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

I TAK MINĄŁ ROK...

Grudzień dobiegał końca, niektóre z naszych drużyn rozegrały jeszcze kilka wartościowych sparingów, po czym udały się na zasłużony odpoczynek, aby już niebawem powrócić do codziennych treningów oraz realizacji planu meczów kontrolnych, który dostępny jest TUTAJ.

Jak wspomnieliśmy na początku jubileuszowy rok naszego Klubu, rok 2020, był inny, aniżeli spodziewaliśmy się. 

Jednak pomimo pojawiających się trudności wynikających z wszechobecnej pandemii dołożyliśmy wszelkich starań, aby nie ucierpiało dobro naszych zawodników, a szkolenie i organizacja wciąż szły do przodu. 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez ten niełatwy rok! Dziękujemy za okazane wsparcie, cenne rady oraz pomoc.

W nowy 2021 rok weszliśmy z ogromnym bagażem doświadczeń, świadomi tego, do czego musimy dążyć i zapałem do realizacji tych planów. 

Życzymy wszystkim, aby rok 2021 spełnił pokładane w nim nadzieje, obdarzył wszystkich zdrowiem i pozwolił na szybki powrót do normalności.

---------------------

Od 4 stycznia sporo się dzieje w naszej Akademii, ale to już nowa historia i jej opisaniu będziemy poświęcać kolejne artykuły.

Do Siego!

Źródło: własne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności