U19: ,,Za nami trudny sezon'' - Podsumowanie sezonu juniorów starszych

Podopieczni trenera Mateusza Michalika, którzy walczyli o awans do Centralnej Ligi Juniorów zajęli w zakończonym sezonie trzecią pozycję w tabeli, ustępując  Miedzi Legnica, która zwyciężyła w rozgrywkach Makroregionu oraz Piastowi Gliwice. Na dorobek 25 punktów złożyło się 8 zwycięstw oraz jeden remis. Juniorzy starsi w 14 spotkaniach zdobyli 52 gole, natomiast rywalowi pozwolili na zdobycie 24 bramek.

Trener Mateusz Michalik: Za nami trudny i wymagający sezon juniorów starszych. Możemy go rozpatrywać w dwojaki sposób: pod kątem wyniku sportowego oraz rozwoju indywidualnego poszczególnego zawodnika. Główny cel czyli awans do CLJ u19 niestety nie został osiągnięty, natomiast uważam, że poziom umiejętności zawodników poszedł mocno w górę co przekłada się choćby na ilość zawodników, którzy dostali już swoją szansę w pierwszej drużynie. Runda jesienna w Śląskiej Lidze Wojewódzkiej u19 była bardzo solidna w naszym wykonaniu. Zajęliśmy pierwsze miejsce, wyprzedzając Piast Gliwice oraz mogliśmy się pochwalić najlepszym bilansem bramek strzelając 60 goli przy 17 straconych. Wywalczyliśmy awans do Ligi Makroregionalnej, a czas do rozpoczęcia rozgrywek staraliśmy się spożytkować na rozegranie jak największej ilości meczów towarzyskich z wartościowymi przeciwnikami m.in. z Wisłą, Legią czy Rakowem. Na pewno zwiększenie objętości i intensywności treningowej czasami odbijało się na wynikach sparingów, ale z meczu na mecz prezentowaliśmy coraz bardziej dojrzałą grę. Mierzyliśmy wysoko, wiedzieliśmy, że w tym roku liga będzie bardziej wyrównany, bo chrapkę na awans ma kilka klubów. Pozytywem jest fakt, że w żadnym meczu przeciwnicy nie zdominowali nas pod kątem gry czy wyniku, natomiast z drugiej strony martwi postawa naszej drużyny w domowych meczach. Porażki w spotkaniach z Odrą Opole, Miedzią Legnica i Górnikiem Polkowice, w których m.in. nie wykorzystaliśmy dwóch rzutów karnych, prowadziliśmy grę i wydawać by się mogło, że wydarzenia boiskowe mamy pod kontrolą nie zakończyły się po naszej myśli. Nasza gra defensywna była na słabym poziomie o czym świadczy fakt straty 24 goli. W końcowym rozrachunku tych punktów zabrakło i dlatego kończymy Ligę Makroregionalną na 3 miejscu. Na pewno cały sezon był dla wszystkich tak zawodników jak i sztabu trenerskiego cenną lekcją, obszarem do wyciągania wniosków i dogłębnej analizy. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Adrianowi Gachowi, który dba o każdy szczegół, odpowiada za przygotowanie motoryczne, a korzystając z codziennego monitoringu zawodników poprzez STAT Sports możemy jeszcze bardziej zindywidualizować obciążenia treningowe. Dodatkowo każdy mecz potrafił perfekcyjnie przeanalizować w programie Live Tag Pro, dzięki czemu zawodnicy mieli odprawy pomeczowe na poziomie top. Słowa uznania należą się również trenerowi Mirosławowi Dreszerowi, który swoim doświadczeniem i wiedzą systematycznie dbał o rozwój naszych bramkarzy. Zawodnikom gratuluję bardzo solidnego podejścia do chęci samodoskonalenia oraz życzę dużo pokory do osiągania wielu sukcesów w przyszłości. 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności