U19: ,,Wynik będzie efektem wykonanej pracy'' - juniorzy starsi rozpoczynają bój w lidze makroregionalnej

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się runda wiosenna sezonu 2021/22. Drużyna juniorów starszych, która zajęła miejsce premiowane awansem po rundzie jesiennej, przystąpi tym samym do rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów, w której główną nagrodą będzie wywalczenie awansu do Centralnej Ligii Juniorów. O podsumowanie okresu przygotowawczego i o kilka słów przed rozpoczęciem zmagań w makroregionie poprosiliśmy szkoleniowca drużyny.

Trener Mateusz Michalik: Okres przygotowawczy juniorów starszych do wiosennych rozgrywek w Makroregionalnej Lidze Juniorów u19 przebiegł pomyślnie. Czas został maksymalnie wykorzystany na zindywidualizowaną pracę w kierunku podniesienia parametrów motorycznych, a przede wszystkim rozwój działań techniczno- taktycznych w określonych fazach gry. Okres pomiędzy ostatnim meczem ligowym w rundzie jesiennej, a pierwszym spotkaniem na wiosnę spożytkowaliśmy na doskonalenie umiejętności podejmowania odpowiednich decyzji przez zawodnika w zależności od sektora w jakim znajduje się na boisku. Chcemy być kreatywni, nie zamykać się tylko w obrębie jednej pozycji, ale pokazać zawodnikowi jak reagować w określonej sytuacji wg naszej filozofii gry.

 
Wartością dodaną jest fakt, że każdy mikrocykl udało się zamknąć grą kontrolną z wymagającym przeciwnikiem. Nie odbył się tylko sparing z drużyną  CLJ Górnika Zabrze, ale na szczęście szybko udało się zorganizować drużynę seniorską Naprzodu Lipiny. Cieszę się, że mogliśmy zagrać z topowymi drużynami z Polski, w których pokazaliśmy się z dobrej strony.  W meczach z drużynami seniorskimi, pomimo mniejszego doświadczenia, potrafiliśmy prowadzić grę i narzucać własne tempo działań. Wyniki były różne, graliśmy w różnych konfiguracjach personalnych i każdy zawodnik otrzymał szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Mam nadzieję, że szczegółowe analizy będą mocno oddziaływać na zawodników i w przyszłości tych prostych błędów będzie jak najmniej.
 
Największym pozytywem okresu przygotowawczego jest brak poważnych kontuzji. Kilku zawodników zmagało się z drobnymi urazami, chorobami natomiast obyło się bez dłuższych absencji.
 
Do drużyny dołączył Jakub Kowalski oraz trzech zdolnych i perspektywicznych juniorów młodszych: Mateusz Talaga, Mateusz Gasz i Szymon Bębenek dzięki czemu wzmocniliśmy konkurencję w drużynie. Natomiast ogromnym plusem jest utrzymanie aktualnej kadry i trzonu zespołu, który potrafi decydować o obliczu meczu.
Odeszli od nas: Wiktor Mosur, Patryk Kulski i Daniel Wilczkiewicz.
 
Celem na wiosnę będzie rozwój indywidualny każdego zawodnika, dążenie do gry opartej na jak największym procencie skutecznych działań, a wtedy wynik będzie efektem wykonanej pracy. Zdajemy sobie sprawę z miejsca w jakim jesteśmy, natomiast nie zapominamy, że to umiejętności techniczno- taktyczne, przygotowanie motoryczne i mentalne zawsze zweryfikują kto jest lepszy.
 
Pierwszy mecz ligowy: Ruch Chorzów - Odra Opole 5.03.2022r. godz.12.00 (Kresy)
Wyniki meczów kontrolnych:

Wisła Kraków CLJ- Ruch Chorzów 3:1
Legia Warszawa CLJ - Ruch Chorzów 2:2
Raków Częstochowa CLJ - Ruch Chorzów 3:1
Ruch Chorzów - Resovia Rzeszów  5:0
Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz  3:0
Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze CLJ 2:1
Szombierki Bytom (seniorzy) - Ruch Chorzów 2:3
Ruch Chorzów - Naprzód Lipiny (seniorzy) 5:0

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności