U19: ''Efektem wykonanej pracy będzie wynik'' - inauguracja Ligi Makroregionalnej już jutro!

Domowym pojedynkiem z Celulozą Kostrzyn n/O rozpoczną rundę wiosenną w Lidze Makroregionalnej nasi juniorzy U19.
Na dzień przed inauguracją o przygotowaniach do rozgrywek, meczach kontrolnych oraz sytuacji kadrowej opowiedział trener Mateusz Michalik.

Mateusz Michalik: Okres przygotowawczy juniorów starszych do wiosennych rozgrywek w Makroregionalnej Lidze Juniorów u19 przebiegł pomyślnie. Czas został maksymalnie wykorzystany na zindywidualizowaną pracę w kierunku podniesienia parametrów wytrzymałościowych, zwiększenia siły mięśniowej, a przede wszystkim rozwoju działań techniczno- taktycznych w określonych fazach gry.

Czas pomiędzy ostatnim meczem ligowym w rundzie jesiennej, a pierwszym spotkaniem na wiosnę spożytkowaliśmy na doskonalenie umiejętności podejmowania odpowiednich decyzji przez zawodnika w zależności od sektora w jakim znajduje się na boisku. Chcemy być kreatywni, nie zamykać się tylko w obrębie jednej pozycji, ale pokazać zawodnikowi jak reagować w określonej sytuacji wg naszej filozofii gry. Dużym pozytywem jest fakt, że każdy mikrocykl udało się zamknąć grą kontrolną z wymagającym przeciwnikiem. Nie odbył się tylko sparing ze słowacką drużyną MSK Żilina ze względu na aktualnie panujące obostrzenia pandemiczne za granicą. Nasza gra była nieregularna, brakowało stabilizacji w działaniach oraz odpowiedzialności boiskowej. Dobre mecze z Hutnikiem, Legią, Wartą, SMS-em przeplataliśmy słabymi występami ze Śląskiem Świętochłowice, Lechem czy AP Reissa. Wyniki były różne, ale na pewno jest to dodatkowy czynnik motywujący na przyszłość. Mam nadzieję, że szczegółowe analizy będą mocno oddziaływać na zawodników i w przyszłości tych prostych błędów będzie jak najmniej.

Wyniki spotkań kontrolnych:

12.12 - Hutnik Kraków CLJ - Ruch Chorzów 0:6
16.01 - Legia Warszawa CLJ - Ruch Chorzów 2:3
23.01 - Ruch Chorzów - Śląsk Świętochłowice IV liga 0:2
25.01 - AP Reissa Poznań - Ruch Chorzów 4:0
27.01 - Warta Poznań - Ruch Chorzów 0:4
30.01 - Lech Poznań CLJ - Ruch Chorzów 9:1
06.02 - Ruch Chorzów - MFK Żilina (mecz odwołany)
13.02 - Cracovia CLJ - Ruch Chorzów 5:3
20.02 - Ruch Chorzów - Unia Oświęcim IV liga 3:2
24.02 - Szombierki Bytom IV liga - Ruch Chorzów 1:3
27.02 - UKS SMS Łódź - Ruch Chorzów 2:4

Cieszę się, że do drużyny po urazach wrócili Adrian Matys i Maksymilian Roguła, a Bartosz Musiolik zakończył leczenie i już jest na ostatniej prostej, aby dołączyć do treningu piłkarskiego. - kontynuuje trener Michalik - Niestety straciliśmy na dłużej dwóch zawodników: Kamila Janawę i Krystiana Muchę, których kontuzje wyeliminowały z gry. Natomiast wszyscy są częścią tego zespołu, a kontuzje są wkalkulowane w sport. Proces rehabilitacji nie należy do łatwych bo niejednokrotnie jest żmudną, systematyczną pracą, ale świadomy zawodnik wraca mocniejszy mentalnie.
Do drużyny dołączyło dwóch zawodników: Piotr Miarka ze Stadionu Śląskiego oraz Kacper Stachurski z Polonii Stal Świdnica. Dodatkowo trenują na co dzień z nami juniorzy młodsi z CLJ u17: Kacper Bąk, Mateusz Wacławski i Filip Wieliczko. Wszyscy mają spory potencjał i liczę, że będą stanowić konkurencję w drużynie oraz podniosą jakość w treningu.
Mateusz Wojtek, kolejny wychowanek naszej Akademii, będąc wyróżniającym się zawodnikiem w rundzie jesiennej, został na stałe włączony do kadry pierwszej drużyny i dołączył do grona 10 zawodników mających status juniora.
Z drużyny odeszło czterech zawodników, którzy wybrali na wiosnę inną ścieżkę rozwoju: Wiktor Cioch, Wiktor Gasztyk, Mateusz Gawlas oraz Mateusz Lipik.
Celem na wiosnę będzie skuteczna gra w każdym najbliższym meczu, a wtedy wynik będzie efektem wykonanej pracy. Tak naprawdę skupiamy się na sobie i chcemy prezentować efektywny i ofensywny futbol oparty o wysoką intensywność działań.

Celuloza Kostrzyn nad Odrą to druga drużyna województwa lubelskiego w rundzie jesiennej. Jutrzejszy mecz odbędzie się na Kresach o godz, 11.00, a ze względu na obostrzenia pandemiczne będzie on zamknięty dla publiczności.

Przypomnijmy, że zwycięzca Ligi Makroregionalnej wywalczy awans do Centralnej Ligi Juniorów U18.

Trzymamy kciuki, Niebiescy!

 

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności