Siedmiu juniorów w kadrze obozowej I drużyny!

I drużyna Ruchu rozpoczęła dziś sześciodniowe zgrupowanie w Nowym Targu, a w 26-osobowej kadrze znalazło się aż siedmiu naszych juniorów!

Trener Łukasz Bereta desygnował do wyjazdu bramkarza Tomasza Nowaka (2002), pomocników Tomasza Neugebauera (2003), Mateusza Wojtka (2003), Tomasza Wójtowicza (2004) i Jakuba Siwka (2002), a także obrońcę Jakuba Słotę (2002) oraz napastnika Kamila Swikszcza (2002).

Są to nasi wyróżniający się zawodnicy. - mówi trener juniorow U19, Mateusz Michalik - I cieszę się, że dostali szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w I drużynie, a co najważniejsze  dostają również szansę na pokazanie się w meczach sparingowych na tle zespołów seniorskich. 

Tomek Nowak, Jakub Słota oraz Jakub Siwek mieli już możliwość odbycia zgrupowania z I drużyną, natomiast dla pozostałych zawodników będzie to pierwsze tego typu doświadczenie. Dodajmy, że Mateusz Wojtek to jedyny z powołanych juniorów, który wziął udział w niedawnym zgrupowaniu swoich rówieśników w Jarocinie. 

Był to moment, w którym czekaliśmy aż Mateusz podpisze kontrakt, ale byliśmy świadomi, że w swojej kategorii wiekowej nie będzie miał możliwości dalszego rozwoju. Zresztą dla utalentowanych, młodych zawodników każda forma rywalizacji i grania na poziomie seniorskim jest dobra. Wraz ze sztabem cieszymy się, że chłopcy mają taką możliwość i życzymy im tego, aby przebili się i notowali jak najwięcej minut w ligowych meczach. Natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba na pewno będą również wzmocnieniem naszego zespołu w walce o Centralną Ligę Juniorów - kończy trener Mateusz Michalik.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia! 

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności