Inauguracja wiosny coraz bliżej! Juniorzy na start!

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu naszych juniorów! Już w najbliższy weekend Niebiescy wyjdą na boiska w meczach Ligi Makroregionalnej U19 oraz Centralnej Ligi Juniorów U17! 

Przypomnijmy, iż w rozgrywkach LM biorą udział po dwa najlepsze zespoły rundy jesiennej z każdego województwa, a sama liga podzielona została na cztery grupy po osiem zespołów, w których każdy zagra z każdym – mecz i rewanż. Drużyna, która w rundzie wiosennej wygra swoją grupę w Lidze Makroregionalnej, wywalczy awans do CLJ U-18.

I tak w grupie "C" wraz z "Niebieskimi" znalazły się:  Miedź Legnica, Karkonosze Jelenia Góra, Celuloza Kostrzyn nad Odrą, Stilon Gorzów Wielkopolski, Stal Brzeg, Pomologia Prószków oraz Raków Częstochowa.

Poprawiono: czwartek, 04, marzec 2021 10:33

Odsłony: 249

Czytaj więcej: Inauguracja wiosny coraz bliżej! Juniorzy na start!

Siedmiu juniorów w kadrze obozowej I drużyny!

I drużyna Ruchu rozpoczęła dziś sześciodniowe zgrupowanie w Nowym Targu, a w 26-osobowej kadrze znalazło się aż siedmiu naszych juniorów!

Trener Łukasz Bereta desygnował do wyjazdu bramkarza Tomasza Nowaka (2002), pomocników Tomasza Neugebauera (2003), Mateusza Wojtka (2003), Tomasza Wójtowicza (2004) i Jakuba Siwka (2002), a także obrońcę Jakuba Słotę (2002) oraz napastnika Kamila Swikszcza (2002).

Są to nasi wyróżniający się zawodnicy. - mówi trener juniorow U19, Mateusz Michalik - I cieszę się, że dostali szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w I drużynie, a co najważniejsze  dostają również szansę na pokazanie się w meczach sparingowych na tle zespołów seniorskich. 

Poprawiono: poniedziałek, 15, luty 2021 17:03

Odsłony: 229

Czytaj więcej: Siedmiu juniorów w kadrze obozowej I drużyny!

Podsumowanie zgrupowania w Jarocinie.

Nasze drużyny juniorów starszych i młodszych zakończyły w sobotę zgrupowanie w Jarocinie, gdzie przez siedem dni przygotowywały się do rozgrywek rundy wiosennej, podczas której zespół U19 wystąpi w Lidze Makroregionalnej, natomiast U17 w Lidze Centralnej. 

Nasi trenerzy nie kryli zadowolenia z pobytu w Ośrodku Sportowym Jarota, a jak podsumowali ten czas przeczytacie poniżej. 

Trener Mateusz Michalik (U19): Już trzeci rok z rzędu w okresie zimowym wybieramy ośrodek sportowy Jarota w Jarocinie na zgrupowanie dla dwóch najstarszych grup juniorskich. Nie bez przyczyny decydujemy się na to miejsce. Po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z warunków noclegowych, bardzo dobrego wyżywienia przeznaczonego dla sportowców oraz obiektów treningowych.

Poprawiono: poniedziałek, 01, luty 2021 15:57

Odsłony: 651

Czytaj więcej: Podsumowanie zgrupowania w Jarocinie.

U19: Mecz ze Śląskiem Świętochłowice w obiektywie /foto/

Wczoraj na obiekcie Kresy w Chorzowie odbył się kolejny z meczów kontrolnych naszych juniorów U19, którzy zmierzyli się z seniorami Śląska Świętochłowice. 

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem świętochłowiczan 2:0, a poczynania na boisku uwiecznił klubowy fotograf, Tomasz Stefanik

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!

Poprawiono: niedziela, 24, styczeń 2021 17:13

Odsłony: 448

Czytaj więcej: U19: Mecz ze Śląskiem Świętochłowice w obiektywie /foto/

Mateusz Wojtek podpisał profesjonalny kontrakt!

Siedemnastoletni Mateusz Wojtek to kolejny z wychowanków naszej Akademii, który związał się z Klubem pierwszym profesjonalnym kontraktem, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 r. 

Bardzo się cieszę z podpisania tego kontraktu. Jestem tutaj już 10 lat, ciężko na to pracowałem i cieszę się, że moje starania zostały docenione i oczywiście mocno mnie to napędza do dalszej pracy, żeby w niedalekiej przyszłości wystąpić w pierwszej drużynie z „eRką” na piersi w oficjalnym meczu – cieszy się Mateusz Wojtek.

Kolejny wychowanek naszej Akademii podpisuje kontrakt z Klubem i wiąże z nim swoją przyszłość. Mateusz był szkolony pod naszym okiem już od grup naborowych. Przeszedł wszystkie szczeble i teraz znalazł się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu.

Poprawiono: czwartek, 21, styczeń 2021 08:59

Odsłony: 240

Czytaj więcej: Mateusz Wojtek podpisał profesjonalny kontrakt!

FC Blue England ponownie wsparł naszą Akademię!

Z ogromną radością ogłaszamy, iż Fan Club Blue England ponownie wsparł finansowo naszą Akademię! 

Po wcześniejszej darowiźnie na rzecz AdleRków (pisaliśmy o tym TUTAJ) na nasze konto wpłynęła kwota 6000 zł, która zgodnie ze wskazaniem darczyńców została przeznaczona na zakup sprzętu dla juniorów.

Długo musieliśmy czekać aż nasi zawodnicy wznowią treningi po przerwie zimowo - świątecznej, ale doczekaliśmy się, a po powrocie czekały na nich nowo zakupione: dwa zestawy do siatkonogi, sanki do treningu siłowego, statyw studyjny oraz 52 pary spodenek ! 

Dziękujemy bardzo kibicom z Blue England za wsparcie finansowe - mówi trener drużyny U19, a jednocześnie koordynator grup juniorskich, Mateusz Michalik.

Poprawiono: piątek, 15, styczeń 2021 18:49

Odsłony: 640

Czytaj więcej: FC Blue England ponownie wsparł naszą Akademię!

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ROZGRYWKI LIGOWE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności