U19: ''To wielki sukces nas wszystkich'' - wygrywamy z Bałtykiem! Centralna Ligo, nadchodzimy!!! /foto/

II BARAŻ O LIGĘ CENTRALNĄ

 RUCH CHORZÓW - BAŁTYK KOSZALIN 3:0 

Juniorzy starsi Ruchu wykonali ostatni krok w drodze po awans do Centralnej Ligi Juniorów U’19. „Niebiescy” pokonali dziś w rewanżowy spotkaniu Bałtyk Koszalin 3:0!

Mimo że końcowy wynik wskazuje na pewne zwycięstwo, „Niebiescy” musieli się dziś nieźle natrudzić, by przypieczętować awans do Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszej połowie gra naszego zespołu przypominała tę z meczu w Koszalinie, gdzie chorzowianie długo walili głową w mur i dopiero w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu. Dziś przy Cichej podopieczni trenera Ireneusza Psykały znów dominowali na boisku, lecz przewagi długo nie potrafili zamienić na bramki. Dodać należy, że goście nie skupili się jedynie na obronie, ale kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. Przełom w grze „Niebieskich” nastąpił w 64. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam Mateusz Boguszprzelobował bramkarza gości. Kwadrans później do piłki w pole karne doszedł chyba najniższy na placu Jakub Rudeki głową posłał futbolówkę nad golkiperem Bałtyku. Zwycięstwo i awans tuż przed końcem przypieczętował silnym strzałem pod poprzeczkę Patryk Sikora.

Nasi juniorzy pełnym sukcesem kończą sezon, w którym ani razu nie zaznali goryczy porażki. W trakcie całej kampanii wygrali aż 27 razy, a siedmiokrotnie remisowali. Strzelili rywalom aż 120 bramek, tracąc ledwie 12. Awans do najwyższej klasy juniorskich rozgrywek w Polsce absolutnie im się należał! Gratulujemy i dziękujemy trenerom oraz zawodnikom! 

Trener Ireneusz Psykała: Fantastyczna sprawa! Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Dokonaliśmy rzeczy niecodziennej - nie przegraliśmy ani jednego spotkania w przeciągu całego sezonu! Spotkaliśmy się tutaj z kapitalnymi zawodnikami i nie wiem jak to przeżyjemy, nie wiem jak ja to przeżyję - już nigdy nie spotkamy się w takiej ekipie. Nieraz mówiłem, że życie nie znosi pustki - już wiele razy tak było, że jedni odchodzili, w tym przypadku fantastyczni chłopcy, i pojawiali się kolejni. Mam nadzieję, że będą oni chcieli być jeszcze lepsi. Po prostu ogromne gratulacje dla drużyny i dla moich współpracowników. bez których nie byłoby szans na ten wynik. Słowa uznania dla trenerów Akademii, którzy dołożyli swoją cegiełkę w szkolenie zawodników. To ogromny sukces nas wszystkich! Bardzo dziękuję też dyrekcji i gronu pedagogicznemu ZSTiO nr 4 w Chorzowie za wspaniałą pracę z naszymi uczniami - piłkarzami, dzięki której takie wyniki dużo łatwiej jest osiągnąć. 

Ruch Chorzów – Bałtyk Koszalin 3:0 (0:0)

1:0 Mateusz Bogusz, 64 min.
2:0 Jakub Rudek, 80 min.
3:0 Patryk Sikora, 89 min.

Ruch: Bielecki – Jaworek, Kulejewski, Małkowski, Wiszyński (24 Starzyński) – Machała (46 Dąbrowski) – Nowakowski (82 Szkucik), Sikora, Bogusz (86 Winciersz), Wdowik (77 Hołoś) – Świątczak (46 Rudek); trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowy: Byszewski.

Bałtyk: De Clerc – Kulon, Walaszczyk, Zimnicki, Górka (85 Kramarz), Bator, Gruchała-Węsierski, Trzmiel, Niemczyk, Rapita (56 Mamak), Ziółkowski (72 Ponurko); trener: Tomasz Pozorski.
Rezerwowi: Stępień, Jakubowski, Siarnecki, Ignatowicz.

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

FOTOGALERIA

 Źródło: ruchchorzow.com.pl, własne 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski