U19/JSt: ''Cel jest tylko jeden'' - jutro walka o pierwsze ligowe punkty!

13 sierpnia, niedziela, godzina 11.00, boczne boisko przy ul. Cichej 6 - serdecznie zapraszamy na mecz inaugurujący nowy sezon juniorów starszych występujących w I Lidze Wojewódzkiej. Przeciwnikiem Niebieskich będzie MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Tuż przed startem rozgrywek porozmawialiśmy z trenerem Ireneuszem Psykałą, który opowiedział między innymi o tym jak przebiegły przygotowania, o roszadach w kadrze i sztabie szkoleniowym, a także o tym, jaki cel przyświeca naszej drużynie.
Zapraszamy do lektury!

Trener Ireneusz Psykała: Po przerwie wakacyjnej do drużyny doszli zawodnicy z rocznika juniorów młodszych, a po długiej rehabilitacji powrócił nareszcie Tomek Hołoś.
Na okres przygotowawczy mieliśmy zaplanowane trzy sparingi, jednak w ostatnim momencie

wycofała się Karvina, w związku z czym rozegraliśmy tylko dwa mecze kontrolne - z seniorami Pogoni Nowy Bytom (wygrana 6:1) oraz Podbeskidziem (2:2), obecnym uczestnikiem Ligi Centralnej.
Dotychczas mieliśmy grupę bardzo zdeterminowanych, jeśli chodzi o podejście do treningu, zawodników. W zespole pojawiła się nowa grupa, nowa jakość, która pod tym względem, jak również tym sportowym w niczym nie odstaje. Mamy więc nadzieję, że wkrótce wydarzy się coś fajnego.

Po rundzie wiosennej do pierwszego zespołu trafiło czterech naszych juniorów: Artur Balicki, Dominik Lewandowski, Patryk Sikora oraz Paweł Starzyński.
W okresie przygotowawczym kolejnych kilku naszych zawodników dostało szansę pokazania się w meczach sparingowych pierwszej drużyny. Zaszczytu tego dostąpili Damian Kuczyński, Bartek Nowakowski, Łukasz Jaworek oraz Bartek Kulejewski, który znalazł się w osiemnastce meczowej na dzisiejszy mecz Ruchu z Bytovią Bytów!
W treningach drużyny Krzysztofa Warzychy biorą też udział nasi bramkarze: Jakub Bielecki i Dominik Byszewski.
Trzeba powiedzieć, że kiedy dochodzi to takich sytuacji, że ktoś trafia do pierwszego zespołu, to szatnia reaguje na to bardzo pozytywnie. Widać, że wszyscy marzą o tym, by móc się tam znaleźć i jest to dla chłopaków dodatkowy bodziec do ciężkiej pracy. Poza tym fakt ten bardzo nas cieszy - świadczy on o tym, że zarówno zawodnicy, jak i trenerzy wykonują przyzwoitą robotę.

Dodam jeszcze, że do nowego sezonu pracujemy w rozszerzonym gronie. Funkcję asystenta oprócz Adriana Gacha objął również trener Mateusz Sobota. Nad jak najlepszym przygotowaniem naszych bramkarzy czuwa Piotr Lech, a o zdrowie wszystkich zawodników dbają fizjoterapeuci, Artur Warot oraz Adrian Borowicz.

Cel na najbliższy sezon? Tu nie ma co się rozwodzić, bo jest tylko jeden - awans do Centralnej Ligi Juniorów!

Dodajmy, że w rozpoczynającym się sezonie nasza drużyna juniorów starszych wszystkie mecze rozegra na boisku bocznym przy ul. Cichej 6.
Tymczasem serdecznie zapraszamy na jutrzejszy mecz z zespołem MKP Odra Centrum Wodzisław Śl., a harmonogoram wszystkich spotkań dostępny jest, oczywiście, na naszej stronie ---> TERMINARZ.

Źródło: własne

 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski