U-17: Mateusz Bogusz pomaga w pokonaniu Islandii!

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała 2:1 Islandię w ostatnim meczu fazy grupowej towarzyskiego turnieju Nordic Cup. Jedną z bramkę zdobył zawodnik Ruchu, Mateusz Bogusz, który pokonał golkipera Islandczyków po uderzeniu z dystansu.

Mateusz, dla którego był to 9. występ w reprezentacji, rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i spędził na boisku 67 minut. W pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców po asyście Remigiusza Biernata z Cracovii.

Po przerwie drugą bramkę dla Polaków zdobył Michał Bogacz, zawodnik Zagłębia Lubin. Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie w doliczonym czasie gry.

Islandia – Polska 1:2 (0:1)

0:1 Mateusz Bogusz, 27 min.
0:2 Michał Bogacz, 50 min.
1:2 Atli Barkarson, 80+1 min.

Polska: W. Bieniek – Pankiewicz, Pleśnierowicz (77 Urbański), Bogacz, Eizenchart (77 Iwanek) – Karbownik (77 Wyroba), Bogusz (68 Jachno) – Kobacki (68 M. Bieniek), Biernat (58 Białek), Richert (41 Czyż) – Zjawiński (68 Radziński); trener-selekcjoner: Bartłomiej Zalewski.

Grano 2 x 40 minut

Młodzi Polacy zajęli 2. miejsce w swojej grupie ustępując jedynie Norwegii i w sobotę o godz. 13:00 zagrają o 3. miejsce w turnieju z rówieśnikami ze Szwecji. Trzymamy kciuki!

Źródło: ruchchorzow.com.pl

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski