U17/JM I: ''Zagłębie wykorzystało nasze błędy'' - przegrana z kontuzją w tle

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

RUCH CHORZÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0:3 

Trener Łukasz Joniec: Szkoda przegranej, ponieważ drużyny odskakują nam w tabeli i tworzy się strata punktów, która może być już nie do odrobienia. Z przebiegu meczu, szczególnie w pierwszej połowie, ładnie operowaliśmy piłką, tworzyliśmy okazje bramkowe i zagroziliśmy rywalom. Brakło jednak ostatniego podania i wykończenia. W kolejnych minutach mecz był bardzo wyrównany. Zagłębie zdobyło jednak dwie bramki - pierwszą po dośrodkowaniu z bocznego sektora i naszym złym ustawieniu, natomiast drugą po błędzie podczas budowania akcji.

Podsumowując pierwszą połowę Zagłębie wykorzystało nasze błędy i schodziliśmy do szatni z wynikiem 0:2. W drugiej połowie staraliśmy się stworzyć sytuacje strzeleckie, by zdobyć bramkę kontaktową. Po stałym fragmencie gry przeciwnicy zdobyli jednak trzecią bramkę - powinniśmy byli lepiej się ustawić i nie dopuścić do strzału sprzed pola karnego. Brawa za walkę i zaangażowanie. Następny mecz zagramy w Bielsku i będziemy chcieli zrobić wszystko, aby wygrać. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Łukaszowi Krysiakowi, który w końcówce spotkania najprawdopodobniej złamał rękę.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:2)

0:1 - 22 min
0:2 - 39 min.
0:3 - 62 min.

Skład: Gniełka, Wojtala (76' Jachna), Gatrzkie (50' Grabowski), Lankocz, Mazurek, Kokot, Jankowski (60' Janawa), Stępień, Perczyk (70' Krysiak), Miarka (55' Baron), Kuzera (67' Milewski); trenerzy: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec

Rezerwowi: Żerdziński

Następny mecz: 12.05, godz. 09.00, BTS Rekord - Ruch Chorzów

Źródło: własne