U17/CLJ: ''Musimy nauczyć się panować nad emocjami'' - Iwanek i Rudek rozstrzelali Falubaz

CENTRALNA LIGA U17

FALUBAZ ZIELONA GÓRA - RUCH CHORZÓW 0:5 

Trener Mateusz Michalik: Patrząc na suchy wynik na pewno jest to okazały rezultat, ale trzeba przyznać, że musieliśmy się sporo namęczyć, żeby w końcu zdobyć gola. Pierwsza połowa była zbyt nerwowa w naszym wykonaniu, a im bliżej bramki przeciwnika, tym gorsze podejmowaliśmy decyzje o ostatnim podaniu czy też strzale na bramkę. Trzeba przyznać, że Falubaz miał dwie stuprocentowe sytuacje i gdyby je wykorzystał mogliśmy na przerwę schodzić przegrywając 0:2. Cieszymy się z powrotu do drużyny zawodników po urazach. Daniel Iwanek dał dzisiaj dobrą zmianę i w 30 minut ustrzelił hat-tricka, natomiast Kuba Rudek zdobył dwie bramki po rzucie wolnym oraz karnym i był motorem napędowym drużyny.

Teraz przede wszystkim musimy się skupić na tym, aby nauczyć się panować nad emocjami. Kiedy wynik jest remisowy lub na pograniczu, wkrada się w naszą grę zbędna nerwowość. Rezultat na boisku, ani to, które miejsce zajmujemy w tabeli, nie powinno zaprzątać nam myśli ani plątać nóg.

Falubaz Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:5 (0:0)

0:1 - Iwanek, 50 min
0:2 - Iwanek, 64 min.
0:3 - Rudek, 69 min.
0:4 - Rudek, 74 min.
0:5 - Iwanek - 80 + 1 min.

Skład: Brzozowski, Turoń, Machulec, Gierut (73' Kaletka), Rudek, Gemborys (73' Zajączkowski), Korbecki (49' Nowak), Głowa (68' Przybyła), Swikszcz (49' Iwanek), Strzelec, Rocki; trenerzy: Mateusz Michalik, Paweł Drapała

Rezerwowi: Aksamit, Bąk 

Następny mecz: 12.05, godz. 12.00, Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Źródło: własne