U17/JM I: ''Sytuacja staje się coraz trudniejsza'' - z Tychów bez zdobyczy punktowej

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

TYSKI SPORT - RUCH CHORZÓW 3:0 

Trener Daniel Tukaj: W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po jednej stuprocentowej sytuacji, której nie wykorzystały. Straciliśmy bramkę po błędach indywidualnych w bocznych sektorach. Drużyna gospodarzy właśnie tamtędy przeprowadzała najwięcej ataków, a my przegrywaliśmy przy tym zbyt dużo pojedynków jeden na jeden, przez co Tyski Sport zbyt łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich. W drugiej połowie nasza gra wyglądała trochę lepiej, zaczęliśmy operować dłużej piłką i dzięki temu również zagrażaliśmy bramce rywali.

Drużyna z Tychów miała jednak więcej atutów jeśli chodzi o napastników, a szczególnie jednego zawodnika, który w pojedynkę potrafił rozstrzygnąć mecz. Tak też się stało, gdy po naszym rzucie rożnym bramkarz wybił piłkę, a ten w sytuacji jeden na dwóch obrońców ograł ich i umieścił piłkę pod poprzeczką. Nasz bramkarz był bez szans. Fragmentami nasza gra wyglądała dobrze, ale za dużo wcześniej było wybijania. Im więcej operowaliśmy piłką, im dłużej się przy niej utrzymywaliśmy, tym lepiej to wyglądało i stwarzaliśmy sytuacje. Po tej porażce nasza sytuacja staje się w tabeli coraz trudniejsza, jednak będziemy grali do końca, bo jak powiedziałem w szatni, w tej lidze każdy z każdym może wygrać. Trzeba jednak zacząć punktować, gramy więc i walczymy dalej.

Tyski Sport - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

1:0 - 19 min.
2:0 - 62 min.
3:0 - 76 min.

Skład: Gniełka, Bąk, Lankocz, Kokot (41' Spodzieja), Wojtala, Perczyk, Stępień, Słota (41' Milewski), Zajączkowski (60' Jachna), Jankowski (60' Janawa), Przybyła (41' Kaletka) ; trenerzy: Daniel Tukaj, Łukasz Joniec

Rezerwowi: Dąbkowski 

Następny mecz: 06.05, godz. 13.00, Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec

Źródło: własne