U15/2003III Podsumowanie: ''O utrzymanie trzeba było walczyć do samego końca'' - wiosna także w III Lidze

Wiadomość o udziale w rozgrywkach III Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy była dla naszej drugiej drużyny z rocznika 2003 sporą niespodzianką. Niebiescy, w poprzednim sezonie, uplasowali się na trzecim miejscu IV Ligi Okręgowej, jednak w wyniku wycofania się innych drużyn z udziału w lidze trzeciej ostatecznie rozpoczęli jesień w wyższej klasie rozgrywkowej.

Drużyna trenerów Łukasza Jońca i Michała Winciersza uplasowała się ostatecznie na szóstym miejscu w tabeli, a na 16 zdobytych punktów złożyło się pięć wygranych oraz jeden remis - w pozostałych spotkaniach Niebiescy musieli uznać wyższość rywala.

Dzięki miejscu "nad kreską" nasi trampkarze wiosnę spędzą również w lidze trzeciej, co jak podkreśla trener Łukasz Joniec, jest bardzo dobre dla rozwoju zawodników. Zapraszamy do szerszego podsumowania znajdującego się poniżej.

TABELA III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY

Trener Łukasz Joniec: Przed rozpoczęciem sezonu dowiedzieliśmy się, że zagramy w wyższej klasie rozgrywkowej. Po zajęciu trzeciego miejsca w lidze czwartej przyszło nam jesienią rywalizować w lidze trzeciej. Zdawaliśmy sobie sprawę, że poziom przeciwników będzie tu zdecydowanie wyższy i ta runda będzie dla nas wyzwaniem. Myślę, że rywalizacja z drużynami mocniejszymi lub o podobnych umiejętnościach daje chłopakom możliwość rozwoju i dobrze, że tak się stało. W czternastu meczach zdobyliśmy 16 punktów, co dało nam 6 miejsce, a tym samym utrzymanie, o które trzeba było walczyć do samego końca. Dobra współpraca obu drużyn rocznika 2003 zaowocowała w końcówce rundy dobrymi wynikami. Przed nami okres dłuższej przerwy od meczów ligowych - zagramy w nim kilka spotkań towarzyskich tak, aby utrzymać rytm meczowy. Patrząc pod kątem indywidualnym u każdego zawodnika widoczny jest postęp pod względem technicznym, taktycznym i mentalnym. Widać to po podejściu do treningu oraz meczów. Mam nadzieję, że chłopcy nadal będą się tak rozwijać i za jakiś czas wystartują w testach do klas sportowych. 

Źródło: własne