U17/JMI Podsumowanie: ''Nie zawsze zasługiwaliśmy na porażkę'' - runda jesienna przetaraciem, cel osiągnięty

Przed przystąpieniem do rundy jesiennej celem drugiej drużyny juniorów młodszych było utrzymanie się w I Lidze Wojewódzkiej. Cel ten został osiągnięty.

Podopieczni trenerów Daniela Tukaja i Łukasza Jońca w czternastu spotkaniach odnieśli dwa zwycięstwa i dwa remisy, z kolei w pozostałych schodzili z boiska pokonani.
Osiem punktów pozwoliło Niebieskim na zajęcie przedostatniego miejsca w tabeli, a dzięki

awansowi GTV Stadion Chorzów do Ligi Centralnej, wiosnę spędzą w tej samej klasie rozgrywkowej.

Zapraszamy do zapoznania się z końcową tabelą rozgrywek oraz podsumowaniem zakończonej rundy przez trenera Daniela Tukaja.

TABELA I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

Trener Daniel Tukaj: Wiadomo, że przejście z wieku trampkarza do juniora to bardzo trudny okres dla każdego młodego zawodnika. Trzeba zmagać się w rozgrywkach z drużynami z rocznika starszego, a w naszym przypadku, gdzie mamy dwie drużyny w tej samej klasie rozgrywkowej, nie jest to łatwe. Do sezonu przystępowaliśmy jednak z nadzieją i optymizmem, tym bardziej po pierwszym remisie z Gwarkiem Zabrze. Następne mecze pokazały jednak, że przed nami jeszcze dużo pracy, chociaż trzeba podkreśli, że wynik nie zawsze odzwierciedlał nasze poczynania na boisku i nie zawsze zasługiwaliśmy na porażkę. Na pewno nie można odmówić chłopakom ambicji, chęci i zaangażowania. Zabrakło jednak trochę umiejętności, a dodatkowo, to czego się spodziewaliśmy, praktycznie w każdym meczu przegrywaliśmy już na starcie warunkami fizycznymi. Na plus możemy zapisać to, że osiągnęliśmy swój cel, czyli utrzymaliśmy się w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych. Po przetarciu, bo tak traktujemy tą pierwszą rundę, przystąpimy z nadzieją do następnej. Wiedząc co nasz czeka na wiosnę na pewno przepracujemy okres zimowy bardzo solidnie, aby nadal się rozwijać, podnosić swoje umiejętności, co pomoże nam utrzymać się w tej klasie rozgrywkowej. Jeszcze w tym roku, 17 grudnia, organizujemy na naszej hali turniej, w którym zmierzymy się z silnymi zespołami. Będzie to pierwszy etap przygotowań, natomiast w styczniu rozpoczniemy serię sparingów, które będą się odbywać również w czasie obozu zimowego w Rewalu.  

Źródło: własne