Mateusz Michalik stanął na czele naszej Akademii!

Miło nam poinformować, że nowym koordynatorem ds. szkolenia młodzieży w naszej Akademii został Mateusz Michalik, który zastąpił na tym miejscu Grzegorza Kapicę pełniącego aktualnie obowiązki dyrektora sportowego Ruchu Chorzów.
Mateusz Michalik będzie łączył nową funkcję z dotychczasową - pozostanie trenerem drużyny juniorów młodszych, którym jest od niespełna sześciu lat.

Nasz nowy Koordynator urodził się 21 lipca 1986 roku i od najmłodszych lat był związany z Sandecją Nowy Sącz, gdzie przechodząc przez wszystkie szczeble szkoleniowe zadebiutował w jej pierwszej drużynie. Studia magisterskie sprowadziły go na Śląsk, równolegle był zawodnikiem Górnika 09 Mysłowice.

Szybko jednak okazało się, że praca trenerska jest bliższa sercu naszego Koordynatora, a decyzję o odwieszeniu korków na kołek przyspieszyła feralna kontuzja podczas jednego z meczów ligowych.

Pierwsze szlify pracy trenerskiej to praca z 8-9latkami, a następnie drużyną seniorską klasy B właśnie Górnika 09 Mysłowice. W 2011 roku Michalik trafił na Cichą, gdzie brał udział w tworzeniu naszej Akademii, pełniąc jednocześnie funkcję koordynatora grup naborowych. Z początkiem 2012 roku objął stanowisko trenera juniorów młodszych, a w ubiegłym sezonie zdobył ze swoją drużyną tytuł Wicemistrza Polski.

Mateusz Michalik posiada dyplom UEFA A, PZPN A oraz edukatora PZPN. Jest absolwentem AWF-u w Katowicach, ukończył również studia podyplomowe "Przygotowania motoryczne w grach zespołowych".

Koordynator ds. szkolenia, Mateusz Michalik: "Dla mnie osobiście jest to ogromne wyróżnienie stanąć na czele Akademii Piłkarskiej jednego z najbardziej wybitnych klubów w Polsce. Zdaję sobie sprawę jakie mnie czeka ogromne wyzwanie, ale myślę, że przy współpracy i pełnym zaangażowaniu ludzi, których sobie dobrałem, jesteśmy w stanie podnieść jeszcze bardziej poziom szkolenia i naszą jakość sportową. Uważam, że w obecnych warunkach, pomimo wszystko, Akademia funkcjonuje dobrze. Nie ukrywam jednak, że planuję wprowadzić kilka korekt. Przede wszystkich chcę przygotować nową strukturę i wcielić "Niebieski" system szkolenia, który będzie nas wyróżniał na tle innych akademii w Polsce."

Zachęcamy do lektury wywiadu przeprowadzonego z naszym Koordynatorem w grudniu 2015 roku, pt.: "Trener uczy się całe życie".

Źródło: własne

 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski