U17/CLJ: ''Widzimy wiele deficytów'' - przekonywujące zwycięstwo, cztery bramki Klisiewicza

CENTRALNA LIGA U17

RUCH CHORZÓW - STILON GORZÓW 6:2

Trener Mateusz Michalik: Na pewno cieszymy się z wysokiego zwycięstwa, bo tak naprawdę nic nie wiedzieliśmy o drużynie Stilonu. Widać, że chłopcy potrafią realizować coraz lepiej założenia meczowe i to, czego brakowało w sparingach, dzisiaj udało się zrealizować w postaci wysokiej skuteczności strzeleckiej. Widzimy jeszcze wiele deficytów i błędów, które dzisiaj zaistniały bez konsekwencji, ale na pewno podczas analizy przedstawimy je chłopakom i będziemy nad nimi pracować. Po pierwszej bardzo dobrej połowie, gdzie strzeliliśmy cztery bramki i kontrolowaliśmy sytuację na boisku, w drugiej za bardzo się rozluźniliśmy i pierwsze 20 minut nie były takie, jakbyśmy sobie życzyli. Z tego też wywiązała się stracona przez nas bramka.

U17/CLJ: ''Spotykamy się z nowym doświadczeniem'' - na inaugurację sezonu Stilon Gorzów

Po juniorach starszych do walki o ligowe punkty przystępują w dniu dzisiejszym juniorzy młodsi, którzy w pierwszym meczu Centralnej Ligi Juniorów U17 powalczą na własnym terenie ze Stilonem Gorzów. 

Tuż przed inauguracją nowego sezonu porozmawialiśmy z trenerem Mateuszem Michalikiem:

Rozpoczęliśmy przygotowania 24 lipca i uważam, że ten okres wykorzystaliśmy maksymalnie, szczególnie na to, aby przekazać chłopakom dużo wiedzy, która na pewno będzie im niezbędna do funkcjonowania w Centralnej Lidze Juniorów.
Udało nam się rozegrać wiele wartościowych sparingów, w których trzy razy wygraliśmy i raz doznaliśmy porażki. Na pewno spotykamy się z nowym doświadczeniem, ponieważ pierwszy raz mamy tak mocno zróżnicowaną grupę zawodników. Ci, którzy spełnili nasze kryteria selekcyjne (rocznik 2002) zostali zakwalifikowani do dalszego szkolenia. Dodatkowo do grupy dołączyli wyróżniający się chłopcy z roczników 2003 oraz 2004.

U14-U17/ Po wygranych sparingach czas na zgrupowanie w Straszęcinie

Dzisiaj o godz. 10.00 na zgrupowanie do Straszęcina udały się drużyny juniorów młodszych oraz trampkarzy. Nasze drużyny przez najbliższy tydzień będą szlifować formę w ośrodku ARENA PARK events & sport.

Niebieskich czekają dwa treningi dziennie oraz oraz kilka meczów kontrolnych. Rywalami juniorów młodszych będą: DAB Dębica, Drukarz Warszawa, Resovia Rzeszów oraz Stal Mielec. Z rówieśnikami ze Stali zmierzą się również nasi trampkarze.

Dodajmy, że podopieczni trenera Mateusza Michalika z Ligi Centralnej U17 mają już za sobą dwa wygrane sparingi, w których pokonali Gwarek Zabrze 2:0 (bramki: Piotr Starzyński, Jakub Siwek) oraz GKS Tychy 3:1 (bramki: Lucjan Klisiewicz -2, Mateusz Wojtek). 
Z kolei zespół Daniela Tukaja, który jesienią będzie występował w II Lidze Wojewódzkiej odniósł zwycięstwo z rezerwami Polonii Łaziska, a autorem jedynej bramki został Robert Rotuski.

Poprawiono: sobota, 04, sierpień 2018 14:02

Odsłony: 635

Czytaj więcej: U14-U17/ Po wygranych sparingach czas na zgrupowanie w Straszęcinie

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski