U-17/Makroregion: ''Zwycięstwa rodzą się w głowie'' - mamy lidera, odjeżdżamy Górnikowi! /foto/

MAKROREGIONALNA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

GÓRNIK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 0:3

Trener Mateusz Michalik: Słowa uznania dla całej drużyny, ponieważ wykazała się nie tylko determinacją, ale również ogromną mentalnością i jakością gry. Bez dwóch zdań to my byliśmy lepsi, wygraliśmy zasłużenie i zagraliśmy perfekcyjnie taktycznie. Powiedziałem ostatnio chłopakom, że zwycięstwa rodzą się w głowie. Patrząc przez pryzmat spotkania, to my byliśmy bardziej dojrzałą drużyną. Zwycięstwo przy tej stawce meczu smakuje podwójnie.

U-16/2001: Pięciu Niebieskich powołanych na ostatni mecz eliminacyjny Kadry Śląska

Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej wraz z trenerami Kadry ŚlZPN w Katowicach przedstawił listę zawodników rocznika 2001 - U16 powołanych na zgrupowanie przed meczem kadry z Lubuskim ZPN, które odbędzie się w Sosnowcu 31 maja.

W gronie osiemnastu powołanych znalazło się pięciu młodych piłkarzy naszej Akademii: Bogusz Mateusz, Gemborys Szymon, Machulec Oskar, Rocki Kevin oraz Rudek Jakub.

Spotkanie z Lubuskim ZPN jest ostatnim z meczów eliminacyjnych. Tylko wygrana zapewni drużynie Śląskiego ZPN awans na Mistrzostwa Polski.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

U-17/JM VI: ''Szczęście było po stronie Górnika" - remis w Jaworznie

VI KATOWICKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE - RUCH CHORZÓW 0:0

Trener Robert Krajcer: Rozegraliśmy dobre spotkanie. To my kontrolowaliśmy przebieg spotkanie, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i kreowaliśmy grę, co z kolei stwarzało sytuacje bramkowe. W pierwszej, jak i w drugiej połowie mieliśmy przynajmniej pięć okazji do strzelenia gola. Dzisiaj jednak szczęście było po stronie Górnika, który z remisu był bardzo zadowolony.

  Ruch Chorzów SA  © Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                               - Wykonanie Michał Brzozowski