Niedziela z Chorzowską Ligą Żaków /foto/

To już przedostatni weekend rozgrywek Chorzowskiej Ligi Żaków. W hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego zameldowały się w ubiegłą niedzielę drużyny Zagłębia Sosnowiec, MUKP Dąbrowa Górnicza, SMS-u Ruda Śląska oraz cztery zespoły Akademii z roczników 2011 oraz 2012. 

Walka na dwóch boiskach trwała bite cztery godziny, mogliśmy oglądać wiele pięknych bramek, a nad wszystkim dominowała dobra zabawa dzieci i głośny doping rodziców. 

Zobaczcie kilka kadrów z niedzielnego turnieju organizowanego w programie Sportowy Chorzów

Poprawiono: wtorek, 17, grudzień 2019 12:53

Odsłony: 146

Czytaj więcej: Niedziela z Chorzowską Ligą Żaków /foto/

Chorzowska Liga Żaków, czyli Chorzów jest Sportowy!

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna już edycja Chorzowskiej Ligi Żaków, jaka organizowana jest w ramach programu Sportowy Chorzów przy współpracy z Miastem Chorzów oraz ecoexpress24.pl.  Uczestnikami turnieju są dzieci z roczników 2011 i 2012 należące do szkółek piłkarskich zlokalizowanych na terenie naszego miasta oraz miast ościennych. 

Skąd pomysł na taki projekt? - Grupy naborowe Ruchu i UKS-u nie biorą udziału w rozgrywkach Ligi Żaków prowadzonych przez Podokręg Katowice, a w każdym sporcie jest tak, że dzieci oprócz treningów muszą się też sprawdzać na tle innych przeciwników - mówi Roman Herman, jeden z pomysłodawców Chorzowskiej Ligi Żaków, prezes Gracie Barra Spartan, z którym od kilku lat współpracujemy w zakresie treningów ogólnorozwojowych naszych zawodników. - Wraz z członkiem Rady Nadzorczej Ruchu, Marcinem Stokłosą oraz organizatorem Sektora Rodzinnego przy Cichej 6, Szymonem Michałkiem chcemy poprzez rozgrywki zintegrować środowisko okolicznych szkółek tak, aby w przyszłości te dzieci grały dla Ruchu. 

Poprawiono: sobota, 14, grudzień 2019 07:15

Odsłony: 494

Czytaj więcej: Chorzowska Liga Żaków, czyli Chorzów jest Sportowy!

2009 - 2015: Przerwa świąteczna i treningi w czasie ferii

Informujemy, że tegoroczna przerwa świąteczna w treningach grup naborowych (2009 - 2015) potrwa od 23 grudnia do 6 stycznia. Na treningi zapraszamy zgodnie z harmonogramem w nowym roku od wtorku, 7 stycznia!

W okresie ferii zimowych, tj. w dniach od 13 do 24 stycznia dla każdej z grup zaplanowano jeden tydzień wolny od zajęć.

2015 / 2013 (trenerzy Winciersz, Rozwadowski) - drugi tydzień wolny (od 20 do 24.01)

2012 / 2011 (trenerzy Polok, Michalik) - drugi tydzień wolny (od 20 do 24.01)

2014 / 2010 (trenerzy Krajcer, Hałgas) - pierwszy tydzień wolny (od 13 do 17.01) 

W okresie ferii zajęcia będą odbywać się zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. 

Poprawiono: środa, 11, grudzień 2019 12:17

Odsłony: 309

Czytaj więcej: 2009 - 2015: Przerwa świąteczna i treningi w czasie ferii

Wielu z Was zostało pomocnikiem Świętego Mikołaja! Dziękujemy!

Uśmiech na twarzach dzieci to jedna z najcenniejszych rzeczy na świecie! W okolicach 6 grudnia było go w Chorzowie naprawdę dużo, a my cieszymy się niezmiernie, że przyczyniliśmy się do niego między innymi wspomagając tegoroczną akcję "Niebieskiego Mikołaja".

Pewnie nie wiecie, ale wielu z Was również zostało w tym roku pomocnikiem Świętego! To właśnie dzięki przekazaniu 1 % podatku na naszą Akademię czy UKS Ruch Chorzów dołożyliście swoją cegiełkę do wzbogacenia prezentów, które dzieci otrzymały z rąk przybysza z Bieguna Północnego! Dziękujemy Wam i zapewniamy, że to jeszcze nie koniec!

Poprawiono: wtorek, 10, grudzień 2019 12:58

Odsłony: 426

Czytaj więcej: Wielu z Was zostało pomocnikiem Świętego Mikołaja! Dziękujemy!

Gotowi na spotkanie ze Świętym Mikołajem? Przyjdzie do Was 8 grudnia!

Drogie Niebieskie Bajtle! 

W tym roku Mikołaj postanowił nie odwiedzać Was zwyczajowo na treningach, a w zamian za to zaprasza Was na wielkie świętowanie w dniu 8 grudnia o godz. 13.00 na Halę MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie! 

Dzięki wspólnemu działaniu wszystkich mających na uwadze dobro naszego Klubu, czeka na Was moc atrakcji! Już o godzinie 10.00 rozpoczną się zmagania turniejowe roczników 2011 - 2012, na których, oczywiście, również możecie być obecni!

Od godziny 13.00 otwieramy dla Was turniej sprawnościowy, ale nie zabraknie też gry w Fifę, malowania twarzy, możliwości stworzenia własnych arcydzieł w kąciku plastycznym, występu chearleaderek, wizyty zawodników pierwszej drużyny, możliwości delektowania się popcornem i watą cukrową, a przede wszystkim spotkania ze Świętym Mikołajem, który przygotował dla Was okazałe podarunki! (W tajemnicy dodamy, że zorganizowanie tych prezentów było częściowo możliwe dzięki tegorocznej akcji "1 procent podatku dla Akademii"!)

Poprawiono: niedziela, 08, grudzień 2019 16:30

Odsłony: 642

Czytaj więcej: Gotowi na spotkanie ze Świętym Mikołajem? Przyjdzie do Was 8 grudnia!