U11/2007: ''Defensywa wygląda coraz lepiej'' - z Victorią zgodnie z planem

VI OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH

RUCH CHORZÓW - VICTORIA KATOWICE 9:0

Trener Jakub Brzozowski: Wygraliśmy 9:0, z czego bardzo się cieszmy. Od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu. Udało się nam zagrać na zero z tyłu, a była to już siódma kolejka i dopiero pierwsze spotkanie, w którym nie straciliśmy bramki. Tak, jak mówiłem tydzień temu, nasza defensywa wygląda coraz lepiej i mamy nadzieję, że podobnie będzie to wyglądało do końca rundy.

Poprawiono: niedziela, 15, październik 2017 15:36

Odsłony: 109

U11/2007: ''Spokojnie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń'' - wygrana z Górnikiem, hat-trick Sęktasa

KS GÓRNIK 09 MYSŁOWICE - RUCH CHORZÓW 2:6

Trener Jakub Brzozowski: Był to dla nas ważny mecz, bo ostatnie dwa przegraliśmy. Chcieliśmy, może nie zmazać plamę - bo uważam, że lepiej w każdym z nich operowaliśmy piłką - ale poprawić naszą skuteczność, która ciągle nie wyglądała tak, jakbyśmy tego chcieli. Bardzo się cieszymy, bo dzisiaj nam się to udało. Cieszy również fakt, że przeciwnik nie stworzył zbyt wiele sytuacji podbramkowych, co świadczy o tym, że coraz lepiej funkcjonujemy w defensywie. Wartym podkreślenia jest to, że naszym zdaniem boisko nie nadawało się do gry - było wąskie i bardzo nierówne. Sędzia jednak je dopuścił. Na początku spotkania znowu straciliśmy bramkę.

U11/2007: ''Za łatwo tracimy bramki'' - wysokie zwycięstwo z Kuźnicą

RUCH CHORZÓW - UKS KUŹNICA KATOWICE 10:2

Trener Jakub Brzozowski: Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów ze skutecznością, dlatego wynik 4:1 do przerwy to najmniejszy wyniki kary dla przeciwnika. W drugiej połowie wyglądało to już o wiele lepiej, stąd też tak wysoki wynik końcowy. Cieszy fakt, że utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy wiele sytuacji bramkowych, natomiast na minus w dzisiejszym spotkaniu, jak i poprzednich to fakt, że za łatwo tracimy bramki.

U11/2007: ''Piłka latała w powietrzu'' - niewykorzystane sytuacje, przegrana z UKS Bonito

UKS BONITO MURCKI - RUCH CHORZÓW 1:0

Trener Łukasz Molek: Graliśmy ze starszymi zawodnikami, niektórzy z nich byli o głowę, a nawet dwie wyżsi od naszych, więc fizycznością bardzo odstawaliśmy. Do tego boisko było malutkie, więc rywalowi łatwo się było bronić. W tym aspekcie mieliśmy braki, ale piłkarsko jakość była po naszej stronie. Bonito grało prostymi środkami wybijając piłkę w głąb pola i licząc na to, że na mokrej murawie dostanie ona poślizgu i tym sposobem dostanie się pod nasze pole karne. Wyszliśmy na mecz nieco przestraszeni. Na początku przeciwnicy stworzyli dwie, trzy groźne akcje, ale nie wynikały one z ich gry, ale z naszych błędów - złych podań i przyjęć. Szybko jednak zdominowaliśmy mecz - stworzyliśmy pięć okazji do zdobycia gola, w tym trzy sam na sam, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Z prostych pozycji uderzaliśmy na siłę - to samo miało miejsce też po przerwie.

U11/2007: ''Pod kontrolą od początku do końca'' - wiktoria na Victorii

UKS VICTORIA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 0:2

Trener Jakub Brzozowski: Niezły mecz w naszym wykonaniu, dominowaliśmy na boisku. Nie było nas zbyt wielu, część zawodników odpoczywała po turnieju w Niemczech, dzięki czemu każdy mógł dziś zagrać w większym wymiarze czasowym. Do przerwy wynik był bezbramkowy, a wynikało to z tego, że przeciwnik ustawił się bardzo nisko w obronie, dochodziliśmy do tego miejsca i mieliśmy problem z oddaniem strzału. W drugiej połowie szybciej operowaliśmy piłką, stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, z czego dwie wykorzystaliśmy. Przeciwnik w zasadzie nie zagroził nam podczas całego meczu - mieliśmy go pod kontrolą od początku do końca.

Poprawiono: niedziela, 10, wrzesień 2017 16:57

Odsłony: 160

U11/2007: ''Przyda się zimny prysznic'' - przegrana z outsiderem

RUCH CHORZÓW - KATOWICKIE SKF RED BOX 3-5

Trener Jakub Brzozowski: Bardzo przeciętny mecz w naszym wykonaniu. Patrząc na wynik i miejsca dzielące w tabeli obydwie drużyny można by pomyśleć, że zlekceważyliśmy rywala, ale myślę, że tak nie było. Już od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry dzięki, któremu udało nam się strzelić 2 bramki w pierwszych 3 minutach.

Poprawiono: poniedziałek, 02, październik 2017 20:31

Odsłony: 478

U11/2007: VIII miejsce na turnieju w Ulm

Drużyna Orlików wystąpiła w dniu wczorajszym w Międzynarodowym Turniej True Color Kids CUP U10, który odbył się w niemieckim Ulm.

Niebiescy zajęli ósme miejsce w gronie osiemnastu drużyn osiągając następujące rezultaty:

FAZA GRUPOWA I:

SGM Aufheim-Holzschwang - Ruch Chorzów 1:4
Olympia Laupheim - Ruch Chorzów 0:1

Poprawiono: niedziela, 10, wrzesień 2017 09:40

Odsłony: 939

''Łączą nas dzieci'' - zapraszamy rodziców na czwartkowe spotkanie edukacyjne

Przypominamy, że już jutro, tj. w czwartek, 28 września o godz. 18:00 na sali gimnastycznej ZSS nr 2 przu ul. Wolności 137 , odbędzie się spotkanie edukacyjne dla rodziców zawodników UKS-u Ruch Chorzów, AP Ruch Chorzów oraz zawodniczek Akademii Handball'u Ruch Chorzów.

Tematami spotkania będą: "Pozytywna motywacja" oraz  "Odżywianie młodych  sportowców".

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Poprawiono: środa, 27, wrzesień 2017 14:43

Odsłony: 158

Niebiescy zameldowali się w Ulm. Jutro Międzynarodowy Turniej True Colors Kids Cup!

Drużyna Orlików wyruszyła w dniu wczorajszym do niemieckiego Ulm, gdzie już jutro odbędzie się Międzynarodowy Turniej True Color Kids CUP U10.

W imprezie weźmie udział w sumie 18 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy.
W tej fazie rozgrywek przeciwnikami Niebieskich będą: SGM Aufheim-Holzschwang, TSG Hoffenheim, Wictoria Koln, Olympia Laupheim oraz Jahn Regensburg.