U14: ''Drugie miejsce niesie pewien niedosyt'' - podsumowanie jesieni

Trzy punkty - dokładnie tyle brakło zespołowi naszych trampkarzy młodszych U14 do awansu do I Ligi Wojewódzkiej. Niebiescy uplasowali się na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech oczek do lidera rundy jesiennej, RKS-u Raków Częstochowa. Dodajmy, że mecze z częstochowianami zakończyły się porażką 4:6 oraz zwycięstwem 3:1 naszej drużyny. 

Podopieczni trenera Damiana Łukasika, jako beniaminek ligi drugiej, wygrali dziesięć z czternastu pojedynków uzyskując bilans bramkowy 64:27. 

Trener Damian Łukasik: Drugie miejsce na zakończenie rozgrywek niesie pewien niedosyt, ponieważ w ocenie nas trenerów stać nas było na to, aby powalczyć o pierwsze miejsce.

Parę meczów w naszym wykonaniu było naprawdę słabych i stąd wzięło się to, że nie wywalczyliśmy awansu. Cieszy jednak fakt, że grupa stanowi zgrany kolektyw i widać jest ogromną chęć do pracy, co rokuje jak najlepiej na rozwój poszczególnych zawodników.
Jak już wspomniałem obok paru słabszych spotkań większość zagraliśmy na naprawdę dobrym poziomie, gdzie staraliśmy się kreować grę i być stroną dominująca - to w większości wypadków nam wychodziło.  Na pewno w przyszłym sezonie będziemy chcieli wykonywać naszą pracę i przede wszystkim skupimy się na awansie do pierwszej ligi. Na uwagę zasługuje fakt, ze kilku zawodników miało swoje epizody w reprezentacji Śląska, ale tylko dalsza wytrwała praca spowoduje, że tam zaistnieją.
Cieszy również fakt, że wyróżniający się zawodnicy występują już w roczniku starszym, co na pewno również zaowocuje ich postępem. Przed nami szereg spotkań kontrolnych, turniejów halowych oraz obóz zimowy, który w tym roku spędzimy w Barcicach.


Źródło: własne

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

ROZGRYWKI LIGOWE

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności