U13: ''Przede wszystkim wielostronne rozwijanie pełnego profilu zawodnika'' - podsumowanie jesieni

Młodzicy U13 występujący w IV Lidze Okręgowej to kolejny z naszych zespołów, który po rundzie jesiennej uplasował się na drugim miejscu w tabeli. 

Podopieczni trenera Sławomira Podlasa wygrali dziesięć z czternastu spotkań, a w kolejnych czterech dwukrotnie remisowali, w tej samej liczbie musieli uznać wyższość przeciwników. Taki bilans pozwolił Niebieskim na zdobycie 32 punktów i w końcowym rozrachunku ulegli oni tylko Stadionowi, który zgromadził o cztery oczka więcej.

Nasz zespół może się jednak pochwalić najlepszą ofensywą w lidze - młodzi zawodnicy zdobyli 77 bramek - i drugą z najbardziej skutecznych defensyw dzięki stracie zaledwie 19. bramek.  

Trener Sławomir Podlas: Podstawowym celem postawionym sobie i zawodnikom na tym etapie szkolenia jest przede wszystkim wielostronne rozwijanie pełnego profilu zawodnika, poprzez nauczanie i doskonalenie techniki specjalnej, ogólnej i ukierunkowanej, nauczanie działań indywidualnych występujących podczas gry w ataku i obronie oraz rozwijanie zdolności motorycznych.

Wszystkie te elementy staramy się przekazać i nauczyć naszych podopiecznych na zajęciach szkoleniowych. Oprócz zajęć stricte specjalistycznych, wprowadziliśmy właśnie w tym celu zajęcia przygotowania motorycznego oraz zajęcia rozwijające umiejętności techniczne w innych niż piłka nożna grach zespołowych. Całościowy rozwój i ewentualny progres umiejętności młodego zawodnika możemy obserwować na każdych zajęciach, ale doskonałym momentem do tego jest oczywiście mecz. Nasza drużyna występująca w IV lidze okręgowej, na finiszu rozgrywek pierwszej rundy zajęła drugie miejsce ustępując pozycję tylko Stadionowi Śląskiemu Chorzów. Pomimo, że miejsce w tabeli i awans do ligi wyższej nigdy nie był i nie jest celem drużyny na tym etapie rozwoju, to czujemy niedosyt ponieważ fajnie by było w drugiej rundzie pograć z innymi drużynami, które z pewnością postawiłyby nam wyższe wymagania w każdym meczu. Z punktu widzenia szkoleniowego ważne jest, iż chłopcy mieli szansę w meczach zaprezentować swe umiejętności oraz charakter i z dużą satysfakcją należy podkreślić, iż mamy w drużynie kilku zawodników, reprezentantów Kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Najbliższe plany szkoleniowe to systematyczna praca na zajęciach, rozegranie meczów sparingowych, udział w dwóch turniejach halowych, a w drugiej połowie ferii wyjazd na obóz sportowy do Barcic. Po powrocie rozegramy kilka kolejnych meczów, przede wszystkim na własnych obiektach.

Źródło: własne 

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności