U13/2005: ''Tężyzna była po stronie gospodarzy'' - przegrana w ostatnim jesiennym spotkaniu

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW

PKS JÓZEFKA CHORZÓW - RUCH CHORZÓW 1:0

Trener Mateusz Markiewicz: Zmierzyliśmy się dzisiaj z drużyną, która awansowała do I ligi. Tak ustaliliśmy z trenerem Józefki, że ostatni mecz w tej rundzie zagramy z zespołem, który jesienią grał w drugiej lidze. Było to ciekawe doświadczenie jeśli chodzi o porównanie poziomu w ligach. Byliśmy zespołem grającym dużo lepiej, wymienialiśmy wiele podań, utrzymywaliśmy się przy piłce, gra czasem urywała się na siedemdziesiątym metrze, ale przeprowadzaliśmy ładne i składne akcje.

Nie można tego powiedzieć o naszych rywalach, którzy wybijali piłkę już praktycznie przy bramce i nie byli zainteresowani rozgrywaniem - nie naliczyłem nawet kilku podań między zawodnikami. Wszystkie piłki, które dostawali przeciwnicy były przerzucane poza naszą linię obrony. Tak też padła jedyna bramka, gdzie nasz zawodnik poślizgnął się na nierównej nawierzchni i w polu karnym nastąpiło zamieszanie. Co dało się zauważyć różnica w fizyczności była ogromna. W Józefce grali zawodnicy o dwie głowy wyżsi od naszych, więc tężyzna fizyczna była po stronie gospodarzy, nie przekładało się to jednak na jakość piłkarską. Jestem zadowolony z postawy chłopaków, rozegrali bardzo dobry mecz i myślę, że gdybyśmy się zmierzyli z Józefką na sztucznej nawierzchni, to wynik byłby korzystny dla nas. Szkoda, że nie wygraliśmy dzisiejszego spotkania, ale zakończyliśmy rundę awansem do III ligi i z tego bardzo się cieszymy.

PKS Józefka Chorzów - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Skład: Szkutak, Wollny, Sitek, Goleśny, Sęk, Łosik, Myszor, Ryszczyk, Polok / Nowiński, Wolski, Pastuszka, Machura, Kurpas, Tukej, Surlej

Następny mecz:  koniec rundy jesiennej

Źródło: własne