U14: ''Czujemy niedosyt'' - Trener Szymon Tutaj podsumowuje sezon trampkarzy młodszych

Drużyna trampkarzy młodszych w rozgrywkacj II wojewódzkiej ligi zgromadziła na swoim koncie 20 punktów, co pozwoliło jej na zajęcie 5 miejsca w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Damiana Łukasika zwyciężyli w pięciu spotkaniach, pięć razy zremisowali, a czterokrotnie musieli uznać wyższość rywala. W 14  spotkaniach chłopcy zdobyli 35 bramek, natomiast przeciwnikom ta sztuka udała się 31 razy.

U14: ''Cieszymy się z tego zwycięstwa'' - Wygrana w derbowym spotkaniu

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Ruch Chorzów - Stadion Śląski 3:2

Trener Szymon TutajSobotnie spotkanie stało na wysokim poziomie piłkarskim. Trochę szkoda, że bardzo mocny wiatr przeszkadzał zawodnikom na boisku, jednak trzeba jasno przyznać, że nieźle wszyscy sobie poradzili w tych niecodziennych warunkach pogodowych. Spotkanie rozpoczęło się od zmasowanych ataków Stadionu, jednak to my wyszliśmy na prowadzenie. Długimi okresami kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe i tworzyliśmy sobie sytuacje. Kolejny raz w tym sezonie nasza nieskuteczność podtrzymywała przeciwnika w tym meczu. Niestety dwa proste błędy pod koniec pierwszej połowy poskutkowały najpierw wyrównaniem ze Strony gości, a następnie bramką na 1-2. W drugiej połowie dalej to my byliśmy zespołem, który miał przewagę na boisku i tworzył sobie sytuacje, chociaż spotkanie stało się bardziej chaotyczne. Koniec końców na 15 minut przed końcem spotkania po bardzo ładnej i indywidualnej akcji wyrównaliśmy stan spotkania, a 5 minut później wyszliśmy na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy. Pierwszy mecz z tego dwumeczu ze Stadionem za nami. Już w środę drużyna Stadionu może wziąć rewanż za sobotnie spotkanie. Cieszymy się z tego zwycięstwa i z szacunkiem podchodzimy do środowego spotkania wiedząc, że będzie to kolejna ciężka przeprawa. Gratulacje dla całej drużyny oraz rodziców, którzy licznie zgromadzili się na trybunach i prowadzili FANTASTYCZNY doping dla chłopców.

U14: ''Pokazaliśmy charakter'' - Zwycięstwo w prestiżowym meczu z emocjami

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 3:4

Trener Szymon TutajZa nami prestiżowy mecz derbowy, który trzeba przyznać, że wygraliśmy po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu. Pierwsza połowa tak naprawdę do zapomnienia. Graliśmy bardzo słabo i apatycznie. Nie było w nas w ogóle chęci do podjęcia rywalizacji w Zabrzu i dlatego też przegrywaliśmy do przerwy 2-0. Trzeba uczciwie powiedzieć, że był to najniższy wymiar kary. Zawodnicy Górnika mieli dużo sytuacji bramkowych lecz albo pudłowali albo bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz bramkarz Igor. Po kilku korektach w drugiej połowie obserwowaliśmy odmieniony nasz zespół. Bardzo szybko strzeliliśmy bramkę kontaktową, a następnie wyrównującą. Przy wyniku 2-2 znowu zaspaliśmy i straciliśmy bramkę. Jednak zespół się nie poddał i do ostatnich minut walczył o zwycięstwo co finalnie nam się udało. Brawa dla całej drużyny za pokazanie charakteru odrabiając dwa razy straty i wygrywając spotkanie. Jednak musimy dalej pracować aby gra taka jak w pierwszej połowie nigdy więcej się nie powtórzyła.

U14: ''Mecz Powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie' - Pierwsza porażka trampkarzy młodszych

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Rekord Bielsko Biała 1:2

Trener Szymon Tutaj: Szkoda tej porażki, ponieważ mecz powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie. W pierwszej części zagraliśmy bardzo dobrze, tworzyliśmy sobie sytuację bramkowe. Niestety w dalszym ciągu naszym mankamentem jest skuteczność. Gdybyśmy do przerwy zdobyli cztery bramki, to przeciwnik nie mógłby nic powiedzieć. Wraz z upływem czasu było widać, że drużyna Rekordu wierzy w sukces i coraz bardziej chce osiągnąć pozytywny wynik. U nas było wręcz odwrotnie. Bramki straciliśmy w dość prosty sposób. Pierwszą po błędzie indywidualnym naszego obrońcy, a drugą po strzale ,,stadiony świata''. Zawodnik chcący dośrodkować piłkę w pole karne z około 35 metra, oddał niezmierzony strzał w samo okienko naszej bramki. Nie można odmówić chłopcom zaangażowania, ale po tych straconych bramkach w większości zajmowaliśmy się rozmowami między sobą i dyskusjami z sędzią. Myślę, że w ostatecznym rachunku drużyna Rekordu bardziej chciała ten mecz wygrać i dopięła swego. Czekamy teraz na kolejne spotkania, w których na pewno powalczymy o jak najlepszy wynik.

U14: ''Wysoki pressing się opłacił'' - domowa wygrana trampkarzy młodszych

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Lukam 2010 Skoczów 7:0

Trener Szymon Tutaj: Druga wygrana z rzędu bardzo cieszy, szczególnie biorąc pod uwagę styl w jakim to osiągnęliśmy. Od początku narzuciliśmy przeciwnikowi swój sposób gry i nieustannie nacieraliśmy na rywala. Wysoki pressing bardzo się nam opłacił, bo już na początku meczu wyszliśmy na prowadzenie i tak naprawdę nie byliśmy zagrożeni stratą punktów. Graliśmy bardzo składnie i z pomysłem co przekładało się na kolejne gole. Czasami brakowało nam w tym wszystkim szybkości, za długo prowadziliśmy piłkę i wdawaliśmy się w niepotrzebne dryblingi jednak całokształt był obiecujący. Druga połowa to już całkowita kontrola spotkania przez nasz zespół i kolejne bramki na nasze konto. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierunku, w którym zmierzamy i już szykujemy się na mecz z Rekordem Bielsko Biała.

U14: ''Przełamaliśmy serię remisów'' - Zwyciężamy w meczu z Radlinem

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

 Ruch Chorzów - Górnik Radlin 4:1

Trener Szymon TutajZa nami ciężkie spotkanie, w które wchodziliśmy znowu długo. Pierwsze 20 minut należy puścić w niepamięć jednak po tym czasie zaczęliśmy coraz mocniej dochodzić do głosu i ostatecznie zdominowaliśmy spotkanie. Martwi dalsza nieskuteczność mimo wielu stwarzanych okazji jednak optymizmem napawa, że potrafiliśmy się z wyniku 0-1 podnieść i zdecydowanie wygrać to spotkanie. Po poprzednich remisach nastąpiło przełamanie w kluczowym dla nas momencie z czego niezmiernie się cieszymy. Zespół z Radlina postawił nam ciężkie warunki jednak potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Mecz opiewał w wiele momentów typowej walki gdzie nie ustępowaliśmy i wychodziliśmy górą. Ciężko było sforsować nisko ustawioną obronę przeciwnika jednak wiele akcji było rozwiązanych w ciekawy sposób z naszej strony. Cieszy nas, że większość zawodników wyleczyła mniejsze lub większe urazy i wracamy do zaciekłej rywalizacji o miejsce w składzie co daje dużo optymizmu na przyszłość. Dwa następne mecze gramy na własnych boiskach i jesteśmy przekonani, że nasza gra z meczu na mecz będzie jeszcze lepsza.

Poprawiono: niedziela, 24, kwiecień 2022 18:07

Odsłony: 221

Czytaj więcej: U14: ''Przełamaliśmy serię remisów'' - Zwyciężamy w meczu z Radlinem

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności