2001: Turniej i sparing

W miniony weekend (08-09 marca) zawodnicy rocznika 2001 zostali podzieleni na dwie ekipy. Pierwsza wzięła udział w dwudniowym turnieju zorganizowanym przez drużyne „Watra” Zawoja, druga ekipa rozegrała sparing z rocznikiem 2001.

 

 

Zawoja

W pierwszym dniu po bardzo dobrej postawie nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze w grupie „C” i awansowali do półfinałowej grupy „E” z pierwszego miejsca

Grupa „C”

Ruch Chorzów – Srzelec Budzów 9:0

bramki: Mateusz Bogusz 2, Jakub Rudek 2, Remigiusz Bogacz 1, Marek Gierut 1, Dominik Kaletka 1, Tymoteusz Jaśko 1, Paweł Kuziel 1

Ruch Chorzów – MKS Sucha Beskidzka 5:0

bramki: Mateusz Bogusz 1, Jakub Rudek 1, Bartosz Litkowski 1, Marek Gierut 1, Tymoteusz Jaśko 1

Ruch Chorzów – Borek Kraków 5:2

bramki: Marek Gierut 2, Jakub Rudek 2, Paweł Kuziel 1

W grupie „E” niebiescy zmierzyli się z drużynami Watra Zawoja, Pcimianka Pcim oraz z „ekstraklasowym Zagłębiem Lubin. Mecz z Krakowianami odbył się jeszcze w sobotę natomiast pozostałe spotkania rozgrywane były już w niedziele. Mimo iż dwa pierwsze mecze zostały przez nas wygrane z dużym spokojem to niesety w meczu z „miedziowymi” raziliśmy nieskutecznością i mimo prowadzenia przez niemal całe spotkanie to w końcówce daliśmy sobie odebrać dwa punty które jak się okazało w ogólnym rozrachunku gwarantowały przez gorszy bilans bramkowy „tylko” drugie miejsce i w efekcie walke o 3 miejsce w turnieju. Według prawie wszystkich obserwatorów mecz z Zagłębiem był „przedwczesnym finałem" turnieju.

Ruch Chorzów – Watra Zawoja 4:1

bramki: Mateusz Bogusz 1, Jakub Rudek 1, Dominik Kaletka 1, Paweł Kuziel 1

Ruch Chorzów – Pcimianka Pcim 3:0

bramki: Mateusz Bogusz 1, Dominik Kaletka 1, Jakub Rudek 1

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 1:1

bramki: Mateusz Bogusz

W małym finale przyszło nam się zmierzyć z drużyną Halniak Maków Podchalański, był to niezwykle ciekawy mecz pełny zwrotó akcji gdzie żadna drużyna nie starała się bronić tylko za wszelką cene zdobyć jak najwięcej bramek, co w efekcie dawało wiele emocji i pokazało młodzieńczą fantazje, pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Halniaka, po chwili Chorzowianie wyrównują lecz tylko na chwilę, w następnych minutach mamy prowadzenie „górali” 3:1, następnie wychodzimy na prowadzenie 4:3, by znów je stracić, w ostatniej minucie po bramce na 5:4 wydawałoby się że jest już po mecz, lecz na sekundy do końca Halniak strzela na 5:5 i mamy karne w których lepsi okazali się niebiescy, z 7 metrów bezbłędnie strzelali Mateusz Bogusz, Marek Gierut, Jakub Rudek, oraz Bartosz Litkowski.

Ruch Chorzów – Halniak Maków Podchalański 5:5

bramki: Mateusz Bogusz 2, Jakub Rudek 2, Marek Gierut 1

Warto podkreślić że byliśmy jedyną niepokonaną drużyną turnieju. W finale po jednostoronnym pojedynku triumfowali zawodnicy Zagłębia Lubin.

Mateusz Bogusz został wybrany najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju.

Zaznaczyć również trzeba świetną organizacje turnieju i świetną postawę gospodarzy, oby więcej takich turniejów!

Skład Ruchu: Marcel Owsiński- Paweł Kuziel, Marek Gierut, Dawid Grzyb, Dominik Kaletka, Bartosz Litkowski, Mateusz Bogusz, Jakub Rudek, Remigiusz Bogacz, Tymoteusz Jaśko, Dawid Mazurek, Jakub Gnojczewski.

Sparing

W meczu z rocznikiem 2002 po dobrej grze pokonaliśmy poodopiecznych trenera Bogusza 5:2. Bramki strzelali: Mateusz Przybył 2, Patryk Milkiewicz 2, Jakub Termin,

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Kurek, Jakub Szurma- Patryk Milkiewicz, Bartosz Gieroń, Mateusz Przybył, Rafał Sak, Jakub Termin, Paweł Śrutek, Adrian Sabalski, Patryk Wojda, Dawid Klimek.

 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności