U14/2004 Podsumowanie: ''Niektóre mecze tylko się odbyły'' - znakomity bilans bramkowy, Niebiescy z awansem do I Ligi!

Drużyna trampkarzy młodszych z rocznika 2004 w rundzie jesiennej trwającego sezonu przegrała zaledwie jeden mecz, pomimo tego kwestia awansu do ligi pierwszej została rozstrzygnięta dopiero w ostatnim meczu z GKS-em Katowice. Niebiescy, przez cały czas trwania rozgrywek, szli w tabeli z Gieksą "łeb w łeb", jednak końcowe zwycięstwo z katowiczanami 4:2 sprawiło, że to zespół Damiana Łukasika i Adriana Gacha cieszył się z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Nasi trampkarze zdobyli w czternastu spotkaniach łącznie 74 gole, co daje średnią 5,29 bramki na mecz. Oprócz skutecznej ofensywy do osiągniętego sukcesu przyczyniła się bez wątpienia również szczelna defesnywa - Niebiescy wyciągali piłkę z siatki zaledwie osiem razy!

Zapraszamy do zapoznania się z końcową tabelą ligową oraz podsumowaniem rundy przez trenera Damiana Łukasika.

TABELA II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Trener Damian Łukasik: Jesteśmy zadowoleni z tej rundy jesiennej, ponieważ zakończyła się ona awansem do pierwszej ligi, a w czternastu spotkaniach przegraliśmy tylko jeden mecz. Myśleliśmy, że spotkania będą bardziej emocjonujące, ale poza meczami z GKS-em i Stadionem były tylko takie, o których można powiedzieć tylko tyle, że się odbyły i z góry było wiadomo, że będziemy mieć trzy punkty. Naszym celem na wiosnę będzie walka o pierwsze miejsce - jestem przekonany, że stać nas na to. Chcemy się jak najlepiej przygotować do gry w pierwszej lidze poprzez gry kontrolne oraz obóz sportowy, na który pojedziemy do Rewala. Większość sparingów mamy już ustalonych, jednak dopóki wszystkie nie będą na 100% potwierdzone, to nie chcę mówić o szczegółach. Cieszy fakt, że poszczególni zawodnicy robią postępy oraz to, że w tej rundzie mamy kilku reprezentantów Śląska: Lipp, Starzyński, Kolec, Bąk i Mucha. Na pewno w tej drużynie jest spora grupa chłopców, którzy przy odpowiednim nastawieniu do pracy mogą być pociechą dla naszego klubu.