Weekend z ligą: najmłodsi kończą rozgrywki, kto wywalczy awans?

Najbliższy weekend ligowy będzie deszczowy i wietrzny, tak więc zabieramy parasole, ubieramy się ciepło i kibicujemy naszym drużynom! 

Przed nami kolejne dziesięć spotkań, z których jedno, te najmłodszych z rocznika 2008, będzie dla nich ostatnim w tej rundzie.
Ważą się także losy także innych naszych drużyn. Czy Orliki zostaną mistrzem jesieni? Kto zapewni sobie awans już w ten weekend? O tym przekonamy się już za kilka dni, póki co prezentujemy zapowiedź najbliższych meczów.

3 mecze w sobotę, sześć w niedzielę i jedno, tradycyjnie, we wtorek - z kim i o co zagramy? Przeczytajcie!

U-19 I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
29.10, godz. 12.00 TS Podbeskidzie - Ruch Chorzów

Niebiescy, jako lider z kompletem 11 zwycięstw, zmierzą się z dziewiątym w tabeli Podbeskidziem. Zespół z Bielska ma na swoim koncie 15 punktów i traci do drużyny Ireneusza Psykały 18 oczek. W perspektywie bardzo ważnych spotkań z Tyskim Sportem i Gwarkiem Zabrze, a więc zespołami liczącymi się w walce o awans do Ligi Centralnej, inna opcja niż komplet punktów nie wchodzi w rachubę. Mając w pamięci przykre wspomnienia z roku poprzedniego żywimy nadzieję, że gospodarze spotkania wezmą pod uwagę niesprzyjające warunki atmosferyczne i mecz zostanie rozegrany na boisku, którego nawierzchnia się do tego nadaje.

U-17 Liga Centralna
28.10, godz. 15.00 Ruch Chorzów - Miedź Legnica

Chyba do dzisiaj zadajemy sobie pytanie jak to się stało, że w meczu w Legnicy Niebiescy ponieśli tak wysoką porażkę (1:5) i nie mamy żadnych wątpliwości, że w już jutro powalczą o to, aby zatrzeć jej przykre wspomnienie. Drużyna Mateusza Michalika plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli, z kolei Miedź, tuż za nią, na trzecim, ze stratą sześciu punktów. Ze względu na opady deszczu spotkanie odbędzie się nie na boisku przy ul. Pokoju, ale na Kresach.

U-17 I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
28.10, godz. 09.00 Ruch Chorzów - Rozwój Katowice

Przed ekipą Daniela Tukaja przedostatni mecz w tej rundzie. 12 punktów - tyle dzieli oba zespoły w tabeli, Niebiescy mają ich na swoim koncie pięć, z kolei katowiczanie siedemnaście. W pierszym spotkaniu Rozwój pewnie pokonał nasz zespół 4:0. Wierzymy, że jutro Niebiescy powalczą o lepszy wynik.

U-15/2003 I Wojewódzka Liga Trampkarzy
29.10, godz. 09.00 BBTS Podbeskidzie - Ruch Chorzów 

Ostatni remis naszej drużyny sprawił, że szanse na tytuł mistrzowski są już tylko matematyczne. W najbliższym spotkaniu zespół Sławomira Podlasa zmierzy się z liderem tabeli, Podbeskidziem, do którego traci pięć punktów. W pierwszym meczu górą byli Niebiescy, którzy pokonali ekipę z Bielska 3:0. Liczymy, że w niedzielę wrócimy do Chorzowa także z pełną pulą.

U-15/2003 III Wojewódzka Liga Trampkarzy
29.10, godz. 11.00 AKS Mikołów - Ruch Chorzów 

Pojedynek dwóch ostatnich drużyn w tabeli. Ostatni mikołowianie mają na swoim koncie 5 punktów, z kolei zespół Łukasza Jońca o 2 oczka więcej. Przed Niebieskimi zatem okazja do odskoczenia rywalowi. Zadanie jednak łatwe nie będzie - w pierwszym spotkaniu górą był AKS, który pokonał nasz zespół 2:0.

U-14/2004 II Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
29.10, godz. 13.00 UKS Gol Bieruń - Ruch Chorzów 

Spotkanie, które powinno być formalnością. Niebiescy pokonali już w tej rundzie drużynę z Bierunia 6:0, więc jutro innego wyniku, aniżeli wygrana nie przewidujemy, tym bardziej, że Gol - z zerowym dorobkiem punktowym - plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Niebiescy z kolei usadowili się wygodnie na fotelu lidera i wszystko wskazuje na to, że walka o awans rozstrzygnie się w spotkaniu ostatniej kolejki, z GKS-em Katowice. Katowiczanie mają identyczny bilans punktowy, jednak przegrywają z drużyną Damiana Łukasika bezpośrednim pojedynkiem. Zanim to jednak nastąpi nasz zespół zmierzy się jeszcze za tydzień z JSS Silesia.

U-13/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików
29.10, godz. 13.00 Ruch Chorzów - APN Siemianowice 

Komplet dziesięciu wygranych - tym może się poszczycić ekipa Mateusza Markiewicza, która pewnie zmierza po awans do ligi trzeciej. Pokonany w pierwszym meczu APN Siemianowice (0:6) nie powinien sprawić naszej drużynie większych problemów - zdobył dotychczas o połowę mniej punktów (15) i plasuje się na czwartym miejscu w tabeli.

U-12/2006 VI Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
29.10, godz. 09.00 Ruch Chorzów - UKS Jedność Siemianowice Śl. 

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli. Siemianowiczanie nie zdobyli do tej pory ani jednego punktu, z kolei drużyna Piotra Bogusza ma ich na swoim koncie 25, tyle samo, co liderujący GKS Katowice. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się pewną wygraną Niebieskich 6:0.

U-11/2007 VI Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
28.10, godz. 15.00 Ruch Chorzów - Górnik 09 Mysłowice 

Obie drużyny dzieli w tabeli osiem punktów - Niebiescy, lider, mają ich na swoim koncie 18, z kolei Górnik 10. W pierwszym meczu drużyna Jakuba Brzozowskiego nie pozostawiła rywalom złudzeń - odniosła pewne zwycięstwo 6:2. Jutrzejsza wygrana przybliży nasz zespół do wywalczenia awansu do ligi V, a nie zapominajmy, że gra on w roczniku starszym! Jesteśmy przekonani, że zaplanowane na przyszły tydzień spotkanie z Katowickim SKF Red Box będzie już tylko postawieniem przysłowiowej kropki nad "i".

U10/2008 IV Okręgowa Liga Orlików Młodszych
31.10, godz. 15.00 Ruch Chorzów - SRS Orlik Ruda Śl. 

Ostatni mecz w tej rundzie. Niebiescy już teraz zajmują w tabeli pierwsze miejsce, więc korzystny wynik w tym spotkaniu da im tytuł mistrza jesieni! Orlik zgromadził na swoim koncie dziewięć punktów ( o połowę mniej od drużyny Roberta Krajcera) i zajmuje w tabeli miejsce ósme - liczymy, że zgodnie z planem, nasz zespół zgarnie pełną pulę.