U14: ''Pokazaliśmy charakter'' - Zwycięstwo w prestiżowym meczu z emocjami

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 3:4

Trener Szymon TutajZa nami prestiżowy mecz derbowy, który trzeba przyznać, że wygraliśmy po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu. Pierwsza połowa tak naprawdę do zapomnienia. Graliśmy bardzo słabo i apatycznie. Nie było w nas w ogóle chęci do podjęcia rywalizacji w Zabrzu i dlatego też przegrywaliśmy do przerwy 2-0. Trzeba uczciwie powiedzieć, że był to najniższy wymiar kary. Zawodnicy Górnika mieli dużo sytuacji bramkowych lecz albo pudłowali albo bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz bramkarz Igor. Po kilku korektach w drugiej połowie obserwowaliśmy odmieniony nasz zespół. Bardzo szybko strzeliliśmy bramkę kontaktową, a następnie wyrównującą. Przy wyniku 2-2 znowu zaspaliśmy i straciliśmy bramkę. Jednak zespół się nie poddał i do ostatnich minut walczył o zwycięstwo co finalnie nam się udało. Brawa dla całej drużyny za pokazanie charakteru odrabiając dwa razy straty i wygrywając spotkanie. Jednak musimy dalej pracować aby gra taka jak w pierwszej połowie nigdy więcej się nie powtórzyła.

U14: ''Mecz Powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie' - Pierwsza porażka trampkarzy młodszych

Ruch Chorzów - Rekord Bielsko Biała 1:2

Trener Szymon Tutaj: Szkoda tej porażki, ponieważ mecz powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie. W pierwszej części zagraliśmy bardzo dobrze, tworzyliśmy sobie sytuację bramkowe. Niestety w dalszym ciągu naszym mankamentem jest skuteczność. Gdybyśmy do przerwy zdobyli cztery bramki, to przeciwnik nie mógłby nic powiedzieć. Wraz z upływem czasu było widać, że drużyna Rekordu wierzy w sukces i coraz bardziej chce osiągnąć pozytywny wynik. U nas było wręcz odwrotnie. Bramki straciliśmy w dość prosty sposób. Pierwszą po błędzie indywidualnym naszego obrońcy, a drugą po strzale ,,stadiony świata''. Zawodnik chcący dośrodkować piłkę w pole karne z około 35 metra, oddał niezmierzony strzał w samo okienko naszej bramki. Nie można odmówić chłopcom zaangażowania, ale po tych straconych bramkach w większości zajmowaliśmy się rozmowami między sobą i dyskusjami z sędzią. Myślę, że w ostatecznym rachunku drużyna Rekordu bardziej chciała ten mecz wygrać i dopięła swego. Czekamy teraz na kolejne spotkania, w których na pewno powalczymy o jak najlepszy wynik.

U14: ''Wysoki pressing się opłacił'' - domowa wygrana trampkarzy młodszych

Ruch Chorzów - Lukam 2010 Skoczów 7:0

Trener Szymon Tutaj: Druga wygrana z rzędu bardzo cieszy, szczególnie biorąc pod uwagę styl w jakim to osiągnęliśmy. Od początku narzuciliśmy przeciwnikowi swój sposób gry i nieustannie nacieraliśmy na rywala. Wysoki pressing bardzo się nam opłacił, bo już na początku meczu wyszliśmy na prowadzenie i tak naprawdę nie byliśmy zagrożeni stratą punktów. Graliśmy bardzo składnie i z pomysłem co przekładało się na kolejne gole. Czasami brakowało nam w tym wszystkim szybkości, za długo prowadziliśmy piłkę i wdawaliśmy się w niepotrzebne dryblingi jednak całokształt był obiecujący. Druga połowa to już całkowita kontrola spotkania przez nasz zespół i kolejne bramki na nasze konto. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierunku, w którym zmierzamy i już szykujemy się na mecz z Rekordem Bielsko Biała.

U14: ''Przełamaliśmy serię remisów'' - Zwyciężamy w meczu z Radlinem

Ruch Chorzów - Górnik Radlin 4:1

Trener Szymon TutajZa nami ciężkie spotkanie, w które wchodziliśmy znowu długo. Pierwsze 20 minut należy puścić w niepamięć jednak po tym czasie zaczęliśmy coraz mocniej dochodzić do głosu i ostatecznie zdominowaliśmy spotkanie. Martwi dalsza nieskuteczność mimo wielu stwarzanych okazji jednak optymizmem napawa, że potrafiliśmy się z wyniku 0-1 podnieść i zdecydowanie wygrać to spotkanie. Po poprzednich remisach nastąpiło przełamanie w kluczowym dla nas momencie z czego niezmiernie się cieszymy. Zespół z Radlina postawił nam ciężkie warunki jednak potrafiliśmy się temu przeciwstawić. Mecz opiewał w wiele momentów typowej walki gdzie nie ustępowaliśmy i wychodziliśmy górą. Ciężko było sforsować nisko ustawioną obronę przeciwnika jednak wiele akcji było rozwiązanych w ciekawy sposób z naszej strony. Cieszy nas, że większość zawodników wyleczyła mniejsze lub większe urazy i wracamy do zaciekłej rywalizacji o miejsce w składzie co daje dużo optymizmu na przyszłość. Dwa następne mecze gramy na własnych boiskach i jesteśmy przekonani, że nasza gra z meczu na mecz będzie jeszcze lepsza.

Poprawiono: niedziela, 24, kwiecień 2022 18:07

Odsłony: 151

U14: ''To był mecz walki'' - kolejny remis podopiecznych trenera Łukasika

GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:2

Trener Szymon TutajSłabe spotkanie za nami w czwartkowy wieczór. Obie strony miały problem ze składanym tworzeniem akcji i byliśmy świadkami bardziej meczu walki oraz rozgrywaniu piłki dalekim podaniem. Na pierwszą połowę, kolokwialnie mówiąc, nie wyszliśmy. Przegrywaliśmy praktycznie każdy pojedynek, a i tak mogliśmy tą połowę zakończyć remisem. W drugiej coraz częściej dochodziliśmy do głosu jednak ciężko tworzyło się nam sytuację bramkowe. Słabo wyglądaliśmy w operowaniu piłka co przekładało się na duży chaos w naszych poczynaniach. Cieszy nas, że póki co nie zaznaliśmy porażki w lidze i po 5 spotkaniach jesteśmy niepokonani. Z drugiej strony martwi że na te 5 spotkań 4 razy zremisowaliśmy.

U14: ''zabrakło postawienia kropki nad i'' - trampkarze młodsi remisują w meczu z Rapidem

Ruch Chorzów - Rapid Wodzisław Śląski 0:0

Trener Szymon TutajMoże kontrowersyjnie jednak uważam, że był to chyba nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Mimo braków kadrowych i dużej rotacji w składzie ze względu na liczne kontuzje zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Kontrolowaliśmy przebieg gry przez cały mecz. Praktycznie nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na wejście na naszą połowę. Graliśmy składnie piłką, cierpliwie budowaliśmy akcje. Nieźle wyglądaliśmy w pojedynkach 1v1. Niestety warunki fizyczne przeciwnika z sukcesem uniemożliwiały nam postawienie tej kropki nad ''i''. Nie potrafiliśmy sobie poradzić z wymagającymi obrońcami już prawie przy finalizacji akcji. Mimo to stworzyliśmy sobie kilka okazji, niestety zmarnowanych. Brawa należą się dla całej drużyny, która mimo że przetrzebiona kontuzjami grała na bardzo wysokim poziomie z mocnym przeciwnikiem