Projekty/Inicjatywy

Fundacja w najbliższej przyszłości zamierza stworzyć program stypendialny skierowany do najzdolniejszych uczniów Akademii oraz utalentowanych maluchów, których rodzice nie mogą pozwolić sobie na pokrycie kosztów uczestnictwa dzieci w zajęciach piłkarskich. Szczególnie chcielibyśmy się skupić na najmłodszych mieszkańcach Śląska, i znaleźć jak najwięcej „nieoszlifowanych sportowych diamentów” także wśród uzdolnionych dzieci z górniczych rodzin. Warto podkreślić, że „Ruch” Chorzów to drużyna ze śląskim rodowodem, której trzon tworzyli zawsze zawodnicy i trenerzy pochodzący z naszego regionu. Ambicją Fundacji jest, aby czerpiąc inspiracje z bogatej historii klubu i dotychczasowych sukcesów, kontynuować tę tradycję. Środki ze stypendiów zostaną przeznaczone  na zakup sprzętu, ochraniaczy, dojazdy na treningi i sfinansowanie wyjazdów szkoleniowych itp. Fundacja dołoży wszelkich starań, aby pielęgnować młode talenty sportowe i nie dopuścić do tego, by ograniczenia finansowe były barierą  nie pozwalającą na doskonalenie umiejętności piłkarskich. Zależy nam również  na dotarciu do jak największej liczby dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Mamy nadzieję, że dzięki programom stypendialnym i udziałowi w regularnych treningach pod okiem wykwalifikowanych trenerów uwierzą, że ich marzenia o karierze sportowej mogą się spełnić.

Docelowo zamierzamy  otworzyć swoje filie w mniejszych miejscowościach na terenie Śląska, aby dotrzeć do jak największej liczby uzdolnionych dzieci, których rodziców nie stać na dojazd do Chorzowa. Fundacja organizując otwarte treningi z udziałem zawodników I drużyny „Ruchu”, pikniki rodzinne dla dzieci i ich opiekunów, oraz biorąc udział w targach edukacyjnych stara się, aby informacja o zajęciach w Akademii Piłkarskiej prowadzonych na najwyższym sportowym poziomie dotarła do jak największej liczby mieszkańców Śląska.

Aby dać swoim podopiecznym możliwość zdobywania nowych umiejętności i ogrywania się z najlepszymi drużynami Fundacja zamierza organizować turnieje wojewódzkie, ogólnopolskie oraz międzynarodowe. Tego typu zawody to także szansa dla trenerów na wymianę doświadczeń i poznanie najnowszych metod pracy z dziećmi, które z powodzeniem można wykorzystywać w trakcie codziennych treningów. W styczniu 2014 r. uczniowie Akademii wyjeżdżają na turniej do Niemiec,  w którym  uczestniczyć będą grupy młodzieżowe z najlepszych klubów piłkarskich  w Europie  m.in. Borussi Dortmund, czy Bayernu Monachium. Do tej pory każdy z roczników szkolonych w Akademii wyjeżdżał w sezonie co najmniej na 4 turnieje.  Tylko w ostatnim roku młodzież szkoląca się w Fundacji wyjechała m.in. na turnieje Volkswagen Masters Cup w Opalenicy, turniej Tymbarku w Limanowej turniej Ergo Areny w Gdyni, turniej międzynarodowy w Cadcy. Chłopcy próbowali swoich sił również między innymi w turniejach śląskich i ogólnopolskich w Bełchatowie, Pszczynie, Tychach, Bielsku Białej, Częstochowie Bytomiu, Mikołowie, Strzelcach Opolskich.

Jednym z nadrzędnych celów Fundacji jest pozyskanie niezbędnych środków umożliwiających wysyłanie młodych zawodników na zgrupowania szkoleniowe, także za granicą. To szansa na to, aby  młodzież szlifowała swoje umiejętności w optymalnych warunkach, jak najdłużej  grając na naturalnej nawierzchni.

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski