O Akademii

Fundacja „ Ruch” Chorzów powstała w 2011 r. z inicjatywy Zarządu „Ruchu” Chorzów S.A. Fundator, postanowił położyć nacisk na popularyzowanie aktywności fizycznej, wychowanie poprzez sport i  profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży, które rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną. Efektywną realizację tych zamierzeń ma zapewnić doświadczona i utalentowana kadra trenerska działająca odtąd pod auspicjami jednego podmiotu.

W Akademii Piłkarskiej prowadzonej przez Fundację „Ruchu” Chorzów szkoli się już ponad 400 dzieci, a najmłodsi adepci mają zaledwie cztery lata. Do najmłodszych grup szkoleniowych  trafiają  dzieci urodzone w 2010 r., a w najstarszych zespołach ćwiczą młodzi zawodnicy z rocznika 1995.  W sumie pod skrzydłami chorzowskiej Akademii trenuje już 14 grup. Warto jednak podkreślić, że z miesiąca na miesiąc, liczba dzieci, które uczą się grać w piłkę nożną w Akademii,  sygnowanej przez czternastokrotnego mistrza Polski, stale rośnie.

Treningi mają różny stopień intensywności: w zależności od rocznika odbywają się od 2  do 10 razy w tygodniu. Dzieci i młodzież ćwiczą na płycie głównej stadionu „Ruchu” oraz na boisku bocznym przy ulicy Cichej 6, a także na boisku „Orlik” przy ulicy Kościuszki 6, boisku „Kresy” przy ulicy Wolności 139. Wszystkie trzy obiekty znajdują się w Chorzowie.

Warto podkreślić, że Akademia „Ruchu” oferuje profesjonalne treningi piłkarskie za jedną z najniższych składek członkowskich w Polsce. Maksymalne obniżenie ceny to szansa na udział w zajęciach Akademii dla coraz większej liczby utalentowanej sportowo młodzieży z naszego regionu, która dzięki regularnym treningom może spełnić marzenia o profesjonalnej karierze piłkarskiej i trafić  w przyszłości do jednej z drużyn juniorskich funkcjonujących przy Cichej.

Akademia Piłkarska chce nie tylko skoncentrować się na szkoleniu zdolnych chłopców, ale także zaprosić do udziału w zajęciach dziewczynki.

Każda osoba wstępująca w szeregi Akademii zobowiązana jest do przestrzegania regulaminów, które dostępne są TUTAJ

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski