2011 - 2016: ZAPRASZAMY NA TRENINGI! STARTUJEMY 3 SIERPNIA!
OTWARTE TRENINGI DLA ZAWODNIKÓW Z ROCZNIKA 2010! ZAPRASZAMY!

Trenerzy Akademii i UKS-u Ruch Chorzów na wspólnym szkoleniu z udziałem sztabu I drużyny Ruchu

W ubiegłym tygodniu w kawiarence klubowej na stadionie Ruchu spotkali się trenerzy naszej Akademii oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ruch" Chorzów.
Wszystko to za sprawą innowacyjnego szkolenia, które na stałe zagości już w terminarzu trenerów obu szkółek Ruchu i ma na celu osiągnięcie jak najlepszych efektów szkoleniowych w pracy z młodzieżą, która w przyszłości zasili pierwszą drużynę naszego Klubu. 

Specjalnie na tę okazję ze zgrupowania w Kamieniu przyjechał sztab szkoleniowy I drużyny "Niebieskich" w osobach Łukasza Berety, Łukasza Molka oraz Jakuba Brzozowskiego. Trener seniorów Ruchu poprowadził pierwszą z części szkolenia, z kolei w drugiej zabrał głos koordynator ds. szkolenia w Akademii, Mateusz Michalik. 

Łukasz Bereta: Szkolenie miało na celu pokazanie jak funkcjonuje i jaki model gry wprowadzany jest w pierwszym zespole Ruchu Chorzów, zawierało również rundę jesienną w statystykach. Chcieliśmy pokazać jak to się wszystko tworzyło od słabego początku po bardzo dobry wynik,  którego nikt nie zakładał. W szkoleniu skupiliśmy się na charakterystycznych cechach naszej drużyny, pokazując jakie środki treningowe były zastosowane podczas jednostek treningowych. Pokazaliśmy również filmy z treningów oraz sam efekt końcowy, który osiągnęliśmy na boisku. W drugiej prezentacji chcieliśmy pokazać nasze przygotowanie do meczu poprzez analizę przeciwnika, zastosowane środki treningowe podczas mikro cyklu oraz analizę pomeczową na przykładzie spotkania z Polonią Bytom. 

Mateusz Michalik: Szkolenie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich omówiłem formę działań na zgrupowaniu Talent Pro, gdzie miałem przyjemność pracować z najbardziej uzdolnionymi zawodnikami z roczników 2003 - 2005 w Polsce. Przedstawiłem trenerom jak wygląda charakterystyka tej pracy, omówiłem również konspekty treningowe, na co kładziony jest w głównej mierze nacisk pod kątem zajęć pozycyjnych i formacyjnych, przedstawiłem również krótką analizę gier wewnętrznych i ocen poszczególnych zawodników. 
W drugiej części skoncentrowałem się na detalach w szkoleniu dzieci i młodzieży. Kładziemy ogromny nacisk na wychowanie młodych adeptów piłki nożnej, dlatego tak ważne jest systematyczne uświadamianie młodego zawodnika oraz wpojenie mu zasad etycznych pod kątem przyszłości, tj. dorastania, dojrzewania i dorosłości. 
Większy nacisk położyłem na rozebranie na czynniki pierwsze przyjęcia i podania piłki, ponieważ jest to kluczowy element w grze, a często zapominamy ile szczegółów w tym elemencie występuje. Musimy jeszcze mocniej dbać o intensywność zajęć treningowych, i starać się stwarzać w treningu sytuacje stricte meczowe, szczególnie w starszych rocznikach, gdzie gra się pod presją przeciwnika, czasu i przestrzeni. Współpracujemy solidnie z UKS-em, mamy klasy sportowe i na pewno będziemy dążyć do tego, aby przynajmniej raz w miesiącu pojawiał się możliwość spotkania, co na pewno pozytywnie wpłynie na jeszcze większy rozwój indywidualny trenerów. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali materiały, które mogą wykorzystać w treningach, co będzie dla nich dodatkową inspiracją do codziennej pracy. 

Źródło: własne 

 

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności