Nabory
Nabory

Startuje Blue FutuRe Project

W dniu 102. urodzin naszego Klubu w Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów podjęto nową inicjatywę pod nazwą „Blue FutuRe Project”, skierowaną do najzdolniejszych zawodników naszych szkółek.


 

Blue FutuRe Project to nowa inicjatywa stworzona z myślą o utalentowanej młodzieży w naszym Klubie. Projekt zakłada kompleksowe przygotowanie zawodnika do możliwości rywalizacji na najwyższym poziomie. Na podstawie testów selekcyjnych i oceny zawodników zostanie stworzona grupa młodych piłkarzy w wieku 15-18 lat, którzy obecnie mają największy potencjał, aby w niedalekiej przyszłości zasilić szeregi pierwszej drużyny Ruchu. Każdy zawodnik zostanie objęty szczególną opieką w zakresie pięciu obszarów metodycznych: przygotowania motorycznego, treningu pozycyjnego opartego o rozumienie gry, przygotowania psychologicznego, dietetyki i opieki medycznej. Chcemy stworzyć wszechstronny projekt na lata, będący z jednej strony nagrodą dla wyróżniających się jednostek, a z drugiej zachętą do ciągłego samodoskonalenia, systematycznego rozwoju i zwiększania świadomości. Podczas cotygodniowych zajęć zawodnicy będą objęci stałym monitoringiem decyzyjności w grze, analizą wideo z wykorzystaniem aktualnych trendów oraz zindywidualizowanym planem motorycznym. 

Dodatkowo zależy nam na uświadamianiu młodych adeptów, jak ważna w piłce nożnej jest dieta, regeneracja organizmu i sfera mentalna. Korzystając ze współpracy z naszymi fizjoterapeutami klubowymi oraz Fizjo Factory, przeprowadzimy testy diagnostyczne pokazujące deficyty ruchowe, aby do minimum ograniczyć ryzyko urazów czy poważnych kontuzji. Będziemy cyklicznie zapraszać zawodników z pierwszej drużyny Ruchu, naszych wychowanków, którzy grają w reprezentacji Polski, zagranicą czy klubach Ekstraklasy, aby mogli opowiedzieć o swojej historii, będąc wzorem do naśladowania.

Wprowadzenie projektu w życie byłoby znacznie utrudnione gdyby nie zaangażowanie Stowarzyszenia Kibiców Wielki Ruch. To w znaczącym stopniu ze środków WR cały program zostanie sfinansowany. Dziękujemy!

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności