Rozpoczęliśmy współpracę z Akademią Piłkarską United

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub rozpoczął współpracę z Akademią Piłkarską UNITED, która swoją siedzibę ma w Rydułtowach i z powodzeniem funkcjonuje od listopada 2015 roku.

Koordynator ds. szkolenia AP Ruch Chorzów, Mateusz Michalik: Jako klub Ruch Chorzów wychodzimy z propozycją współpracy również do klubów mniejszych, a dzięki tej z AP United będziemy mieli możliwość obserwowania wybitnych zawodników z podokręgu raciborskiego. Jestem pewny, że wymiana doświadczeń i myśli trenerskich przyniesie obopólną korzyść dla obu Akademii. Cieszymy się, że spotkaliśmy osoby pełne zapału do pracy, chęci rozwoju oraz indywidualnego podejścia do rozwoju zawodników. Funkcjonujemy podobnie i zmierzamy do tego, aby każdy zawodnik harmonijnie się rozwijał. Dążymy do tego, aby nie zamykać się tylko w swoim kręgu, ale również otwierać na inne Akademie, czy też czasem mniejsze kluby, które wyrażają chęć współpracy i utożsamiają się z "niebieską eRką". 

Przesez AP United, Paweł Styrnol:
Nasza Akademia realizując poszczególne cele narzuciła sobie wejście na kolejny etap rozwoju. W związku z tym, szukaliśmy alternatywy, która przyczyniłaby się do zwiększenia standardów w całościowym funkcjonowaniu Akademii: od nowoczesnej modyfikacji jednostek oraz planów treningowych, po rozwój kadry szkoleniowej, wymianę doświadczeń, aż do stworzenia możliwości dalszego rozwoju najbardziej utalentowanym zawodnikom.

Odpowiedzią na to zagadnienie jest umowa partnerska podpisana z klubem Ruch Chorzów; z klubem który jest znany z dobrej organizacji pracy oraz znakomitym szkoleniu dzieci i młodzieży. Ponadto wiele z filii Akademii są usytuowane w miejscowościach silnie związanych z Ruchem Chorzów: Pszów, Radlin, Racibórz, a rozgrywki lokalne prowadzone w Podokręgu Racibórz. Oczywiście jako Akademia nie chcemy tylko czerpać z zasobów i doświadczeń kadry Ruchu ale sami wychodzimy z wieloma ciekawymi inicjatywami np.: stworzeniem i koordynowaniem lokalnych ośrodków przedszkolnych Ruchu Chorzów, monitoringiem najbardziej utalentowanych zawodników, otwarciem się na rynek zagraniczny (Czechy) itp. Pomysłów, zapału i chęci nam nie brakuje, dlatego jesteśmy pełni wiary, iż obopólna współpraca przyniesie wszystkim wiele korzyści.

 

NASI PARTNERZY